Bitcoin (BTC) Kervanına Yeni Bir Şirket Daha Katıldı

15

Kişiselleştirilmiş bir sağlık teknolojisi firması olan Progressive Care, bugün yaptığı bir açıklamada, tüm PharmcoRX lokasyonlarında Hızlandırılmış COVID-19 testleri için ödeme yöntemi olarak Bitcoin (BTC)’i kabul etmeye başlayacaklarını duyurdu. PharmcoRX, 2018’de kripto ödemelerini kabul eden ilk eczaneler arasındaydı. Firma ayrıca pandemiye yönelik verdikleri çeşitli hizmetler için alternatif kripto ödeme seçeneği sunmaya devam ediyor.

Jay Weisberg: Ülkeye gelen turistlerin haklarını gözetmek için Bitcoin (BTC)’i ödeme seçeneği olarak kabul edeceğiz

Progressive Care CEO’su Alan Jay Weisberg, nakit kullanımının azalması nedeniyle ülkeye gelen yabancı turistlerin ihtiyaçlarının gözetilmesine karar verildiğini söyledi. Progressive Care CEO’su COVID-19 testleri için ödeme yöntemi olarak Bitcoin (BTC) kullanılması konusuna ilişkin şunları ifade etti:

 

Bu, pandemi sonrası yurt dışından topluluklarımıza gelen turistler için mükemmel bir alternatif. Bu alternatif sayesinde, bu korkunç virüsün yeniden canlanmasına karşı bir kalkan sağlamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda bu alternatif ödeme sistemleri konusunda farklı bir bakış açısına sahip olanların ihtiyaç duydukları test hizmetlerini almalarına izin veriyor. Pharmacol bugüne kadar 10 binden fazla kişiye COVID-19 testi uygulayarak bir milyon doların üzerinde test geliri elde etti. Bitcoin (BTC) sahiplerini, tüm COVID-19 test ihtiyaçları için lokasyonlarımıza davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Firma bu kararı alırken, Miami’de yapılan ve 50 binin üzerinde katılımcı beklentisi olan Bitcoin konferansından da etkilendi. Turistlerin zorunlu bir COVID-19 Negatif raporu sunmaları gerektiğinden, Progressive Care’in söz konusu girişimi birçok kişinin imdadına yetişebilir. Firma ayrıca turistler için ödeme sürecini ve COVID raporlarını almalarını kolaylaştırmak adına taranabilir bir QR kodu yayınladı.

Kurumların Bitcoin kabulü sayısız FUD’a rağmen artmaya devam ediyor

Kripto piyasası, geçen ay 2 trilyon dolarlık piyasalardan 500 milyar doları ortadan kaldıran düzeltmenin ardından hala toparlanma aşamasında. Elon Musk’un kurucusu ve CEO’su olduğu Tesla’nın 1,5 milyar dolar değerindeki Bitcoin yatırımlarını Çin’in kripto madenciliğine yönelik baskıları yüzünden dump’lanmasıyla ilgili spekülasyonlar artan sayıda FUD’a neden oldu. Ancak Bitcoin’i benimseyen kurumların sayısı da artmaya devam ediyor.

Lider kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı şu anda 38 bin dolardan 36,697 doların altına indi ve uzun süredir 40 bin doları geçemiyor. Mevcut fiyat düşüşü pek çok analist tarafından, Elon Musk’ın Bitcoin ile olası bir kopuşa işaret eden şifreli bir tweet’ine bağlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku