Bitcoin in bir sonraki hareketini anlamak için dört önemli etken

0 0

Analistler Bitcoinin birkaç hafta içinde yüzde 25 düşmesine rağmen daha da fazla düşme ihtimali olduğundan endişeli.

Bununla birlikte kripto para biriminin yakında dibe ulaşmasının 4 nedeni var.

1-Bitcoinin Satış Basıncı Durgunlaştı 

Bitcoin yerel bir dibe yaklaşıyor olabilir çünkü bir dizi gösterge BTCyi düşüren satış hacminin düşmeye başladığını gösteriyor.

Bir kripto yatırımcısı fiyat hareketini hacimle ilişkilendirmeye çalışan BTCnin bakiye üzerindeki hacim göstergesinin altındaki grafiği paylaştı. Gösterge “satış baskısının tükendiğini gösteriyor yani konsolidasyonun takip etmesi muhtemel.

Bu kripto para birimi analisti ve yorumcu olan “Light” tarafından paylaşılan CryptoQuant verileriyle destekleniyor.

Veriler birçoğunun devam eden düşüş trendini tetiklediğini söyleyen Bitcoin madencilerinin son yükselişlerden bu yana BTC satışlarını önemli ölçüde yavaşlattığını gösteriyor.

2- Hisse Senetleri Yeşil Alanda İşlem Görüyor 

Hisse senedi-BTC korelasyonu son haftalarda düşmüş olsa da analistler Bitcoinin ayı piyasası geçirdiğini ve hisse senetlerinin yükselişe geçmesinin imkansız olduğunu söylüyor.

Bu makale yazılırken S&P 500 için vadeli işlemler yeşil renkte ve işlem seansında yüzde 05in üzerine çıktı.

Analistler hisse senedi fiyatlarında daha fazla güçlenmenin Bitcoini yükseltmesi muhtemel olduğunu söylüyor.

3-Temeller Hala Güçlü

Fiyatındaki zayıflığa rağmen BTCnin temelleri güçlü kalıyor.

Bloombergin Crypto Outlookun Ağustos sayısında analist Mike McGlone makroekonomik temellerin Bitcoinin uzun vadede değer kazanmaya hazır olduğunu öne sürdü:

“Kullanılan adresler ve altı bize  kriptonun ilerlemeye devam etmesi gerektiğini söylüyor. Bitcoini destekleyen makroekonomik güçlerin en üst ölçüsü olan kıymetli maden 1.900 doların üzerinde yeni yüksekleri sürdüren kripto varlığı için benzer bir işaret. “

4-Bitcoinin Trendleri  

Bitcoinin trendlerinin düşüş trendlerinin olduğu bir dönemden sonra yükselişe geçtiği iddia ediliyor.

Analist Willy Woo kısa süre önce şunları söyledi:

“Yerel zincir içi yükseliş eğilimi (önümüzdeki birkaç haftaya bakıldığında) buna değinmese bile dibe vurdu. Büyük salınımları oynamak geri alım yapmak için kötü bir zaman değil. “

Bu yorum devam eden düzeltmeyi tahmin ettikten sonra yapıldı. Ağustos ayının sonlarında bir Twitter yazışması Bitcoinin teknikler ve zincir üzerindeki eğilimler nedeniyle en fazla 9.000 dolara düşebileceğini öne sürdü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku