Bitcoin, iki hafta boyunca 11.000 Dolar seviyesinde düz bir çizgi oluşturabilir

0 1

Gerçekleştirilen son fraktal analizi Bitcoinin iki ve üç hafta süresince en düşük 11.000 Dolar seviyesinde sabit kalacağını bildirdi.

Bir varlığın fiyat hareketinin farklı bir zaman diliminde veya farklı bir piyasada tekrarlandığı zamanı gösteren fraktallar tarihsel bir model görülmesinin ardından bir varlığın gideceği yönü tahmin etmek amacıyla kullanılıyor.

İki analist tarafından Bitcoinin mevcut durumda Mayıs ve Temmuz konsolidasyonunun bir fraktalında işlem gördüğü öngörülüyor. Bu konsolidasyon sırasında BTC sıkı bir aralıkta birkaç hafta boyunca düzleşmeden önce artış gösterdi. 

Analistler şu anda da Bitcoinin aynı modelden geçtiğini düşünerek önümüzdeki iki ve üç haftalık süreçte 10.800 Dolar ile 11.400 Dolar arasında bulunacağını söyledi..


Konsolidasyon sonrası yükseliş bekleniyor

Teknik analizler doğrultusunda fraktal Bitcoinin devam eden konsolidasyon döneminden sonra daha da yükseleceğine işaret ediyor.

Gold Bullion Int kurucularından Dan Tapiero ve diğer firmalar varlığın bir makro konsolidasyon paterninden kırıldığını söyledi:

“Bitcoin projelerinin muazzam uzun vadeli günlük grafiği bu süreçte 5 – 10 kat arttı. Şimdi kırılma yaşıyor. 2.5 yıllık konsolidasyon varlığın fırlaması için harika bir temel olduğundan dolayı birkaç yıl sürmesi gerekiyor. Eski yükselişlerin kırılması patlayıcı bir biçimde ilerleme gösterecek. Sabırlı olunması gereken bir dönem.”

Bitmex CEOsu Arthur Hayes Bitcoin için iyimser bir tablo çizdi. Hayes parasal ve politik belirsizliğin BTCye değer katacağını düşünüyor:

“Politikacılar sistemi çıkarları doğrultusunda kendi lehine kullandığı için finansal piyasalar keskin bir yön hareketi yaşayacak. Bu dünya üzerindeki herkesin yaşamını etkileyecek kalıcı bir durum olacak. Kaos sebebiyle gittikçe daha fazla insanın otoriteye karşı güveni azalacak ve sermayelerini korumak için çaba göstermeye başlayacak.”

Hayes daha önce BTCnin 2020 yılında 20.000 Doları göreceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku