Bitcoin de iki senaryo: 16 bin veya 9 bin 600 dolar… Peki hangisi?

0 0

Yatırımcılar Bitcoin’in önce 96 bin doları mı yoksa 16 bin doları mı ziyaret edeceğini tartışıyor.

28 Ağustosta 276 milyon dolarlık CME Bitcoin vadeli işlemlerinin sona ermesi yatırımcıları ek bir düşüşün ortaya çıkabileceği konusunda endişe sürüklüyor.

Bitcoinin 12 bin 500 dolarlık direnç noktasından başlattığı düşüşün ardından yatırımcılar kısa vadede iki önemli senaryoyu öngörüyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bazı teknik analistler Bitcoinin 16 bin dolar seviyesini test edeceğini düşünürken bazıları da 9 bin 600 dolara yöneleceği tahmininde bulunuyor. Ancak kısa vadeli sonuç belirli direnç ve destek seviyelerine bağlı olduğu için belirsizliğini koruyor.

Yatırımcılar ya 16 bin dolar ya da 96 bin dolar BTC bekliyor

Byzantine General takma adlı yatırımcıya göre Bitcoin (BTC) 16 bin dolara yükselebilir veya 9 bin 600 dolara düşebilir.

BTCnin haftalık grafiği 11 bin 500 doların üzerine çıkarsa yatırımcı BTCnin 16 bin dolara yükselme şansının artacağını söyledi. Fiyat 10 bin 500 doların altında kalırsa ise 9 bin 600 doların mantıklı destek olduğunu söyleyerek “”Basit tutalım. 11 bin 500 anahtar seviyesi. Haftalık yukarıda kapanırsa -> 16.000. Aşağıya yakınsa -> 10.500 “bariz destek” dedi…

Yatırımcıların 9 bin 600 ila 9 bin 700 dolar aralığında kısa bir geri çekilme beklemesinin bir başka zorlayıcı nedeni de CME boşluğundan kaynaklanıyor. Bu boşluklar CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının grafiğinde oluşur çünkü düzenlenmiş piyasa hafta sonları kapanıyor.

Bir CME açığı tipik olarak kısa bir süre içinde kapatılıyor ve bu geri çekilme olasılığını artırır. Ayrıca 16 bin dolarda küçük bir CME açığı var. Ancak yalnızca bu boşluğun yıllardır var olduğu daha düşük bir zaman dilimi grafiğinde.

Kısa vadede Mayne adlı başka bir kripto para birimi analisti Bitcoin boğalarının 11 bin 700 doları geri alması gerektiğini söyledi. Bu yüksek direnç seviyesinin geri kazanılmaması uzatılmış bir konsolidasyon aşamasına neden olabilir diyen analist “İşte boğa olarak görmek istemediğiniz şey yanlış bir kırılma yüksek fiyat ve şimdi merdivenden iniyor. Son 2 yukarı hamle açık bir düşüş testi gibi görünüyor. Bu dağıtım ise satışın yakında hızlanmasını bekleyin. Boğaların gelip 11 bin 700 doları yeniden kazanması gerekiyor” şeklinde görüş bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku