Bitcoin Fonlama Oranı Negatife Döndü: Analistten Kritik Açıklama!

1.335
Popüler bir kripto stratejisti ve trader, altcoin’lerin devasa bir yükseliş için konumlandığını söylerken, Bitcoin (BTC) için hızlı bir toparlanma öngörüyor.

 

”Fonlama negatif kaldığı sürece, Bitcoin fiyat artışı devam edecek”

Kripto para piyasasında Capo olarak bilinen analist, 217.800 Twitter takipçisine, piyasada yaşanan son düzeltme nedeniyle fonlama oranları negatife dönerken, Bitcoin’in değerinin artışa hazır olduğuna inandığını söyledi. Analiste göre, BTC yükselmeye devam edecek. Negatif bir fonlama oranı, trader’ların Bitcoin’de kısa pozisyon aldığını veya BTC’nin düzeltmeye devam edeceğine büyük ölçüde bahse girdiklerini ve aşırı düşüş eğilimi olduğunu gösterir. Bitcoin toparlanırsa, short pozisyonda olan trader’lar pozisyonlarını kapatmak ve daha yüksek alım yapmak zorunda kalacak. Bu da güçlü bir dalgalanmaya veya ‘short squeze’e  yol açacak.
Capo, fonlama negatif kaldığı sürece V şeklinde bir toparlanmanın veya BTC değerinde keskin bir yükselişin mümkün olduğunu ekliyor. Kripto analisti ayrıca BTC’de meydana gelen en son düzeltmenin Mart 2020’de meydana gelen Kovid-19 kaynaklı çöküşü yansıttığını öne sürüyor. Altcoin’lere bakıldığında, kripto stratejisti, Bitcoin hariç ilk 125 dijital varlığın performansını izleyen altcoin grafiğinin hala yükseliş yönünde bir yörüngede işlem gördüğünü söylüyor. Capo’nun grafiğine bakıldığında, Bitcoin hariç en büyük 125 kripto varlığının değerinin 2022’de 3 trilyon doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Capo, çöküşten sonra daha hızlı toparlanan altcoin’leri yakından izlediğini belirtiyor. Analiste göre, altcoin’ler önümüzdeki haftalarda kesinlikle daha iyi performans gösterecek

İngiliz ekonomistten çarpıcı BTC raporu

Yatırımcıların mevcut fiyat düşüşü konusunda endişelerini dile getirdiği bir zamanda Waygood, portföyünü Bitcoin alarak genişlettiğini ve son bir yılda fiyat değerinde yüzde 70’lik bir artış kaydettiğini ortaya koyuyor. Uzman, raporunun yatırım tavsiyesi olmadığını savunurken, Bitcoin’in uzun vadede devasa bir fiyat artışı görmeye hazır olduğunu da iddia ediyor. Rapor, ” Uzun vadeli tarihsel fiyat trendlerine bakıldığında, son fiyat düşüşü ve ardından gelen toparlanma, Bitcoin fiyat hareketinin normal bir parçası. Bunu akılda tutarak ve geçmiş verilere dayanarak, önümüzdeki aylarda döngü zirvesine doğru devasa bir yükseliş hareketi bekleyebiliriz.” ifadesine yer verdi.
Peter Schiff, Bitcoin (BTC)’de Yaşanan Düşüşün Asıl Sebebini Açıkladı
 
Waygood tarafından hazırlanan Bitcoin raporu, Birleşik Krallık hükümetinin kripto para karşıtlığı göz öününde bulundurulduğunda ilginç bir gelişme olarak yorumlanabilir. Ülkede kripto para yatırımcıları ile hükümet arasında çok fazla sürtüşme yaşandı. Geçtiğimiz yıllarda İngiltere, kripto para birimlerinin kullanımını sınırlama konusundaki tutumunu sertleştirdi. Bir haftadan kısa bir süre önce, ülkedeki kripto borsaları, vergi dairesine zorunlu dijital hizmet vergisi ödemeye zorunlu hale getirildi.Daha fazla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku