Araştırma Şirketinden Altcoin Sezonu Raporu: Geliyor mu?

102
Kripto para piyasaları yatay yönde hareket ederken, önde gelen bir araştırma şirketi, ufukta başka bir “altcoin sezonunun” olup olmadığını analiz ediyor.

Altcoin sezonu olasılığı var: 2 önemli faktör!

Araştırma firması IntoTheBlock’un baş analisti Lucas Outumuro, yayınladığı yeni bir raporda Ethereum fiyatının (ETH) Bitcoin (BTC) karşısında 42 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtiyor. Rapor, Ethereum’un iki defa, yıllık en yüksek seviyelere ulaşmasını, ETH ve daha küçük sermayeli altcoin’ler için “yüksek fiyat artışı dönemleri” izlediğine dikkat çekiyor. Analist, “ETH/BTC 0,08’in üzerinde tutarsa, kripto para piyasalarında daha yüksek altoin fiyat artışları gözlemlenebilir.” açıklamasını yaptı. Blockchain araştırmacısı ayrıca, son yedi yılda altcoin’lerin tarihsel olarak Aralık ayında yüzde 38 artış kaydederken, BTC’nin ise yüzde yüzde 21 getiri elde ettiğini belirtiyor.

Rapor, “Piyasadaki birçok kişi, bu tarihsel örnek nedeniyle yükseliş fiyat hareketi bekliyor olabilir, ancak dördüncü çeyrekte zaten yüzde 30’luk bir artış olduğu için, bu yükseliş zaten gerçekleşmiş olabilir.”  ifadesini kullandı. Araştırmacı, farklı altcoin projelerinin farklı sektörleri göz önüne alındığında, “altsezon”un kendisinin aslında modası geçmiş bir terim olabileceğini öne sürüyor ve şunları ekliyor:
 Kripto para sektörü içindeki farklı alt sektörler, geçmiş boğa piyasası boyunca kendi eğilimlerini belirledi ve daha uzun zaman dilimlerinde daha düşük korelasyonlara yol açtı. Bu, 2020 yazında DeFi tabanlı altcoin’ler, ardından 2021 yazında NFT’lerle ve daha yakın zamanda metatabanlı tokenler ile ortaya çıktı. Sonuçta bir ‘altcoin sezonu’ gelirse, bu durum, belirli sektörlere diğerlerinden daha fazla fayda sağlayabileceği anlamına gelebilir.

 

Shiba Inu, balinalar arasında popüler olmaya devam ediyor

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Shiba Inu (SHIB), kripto para piyasasında hem boğa hem de ayı döngüleri sırasında balinalar arasında en popüler tokenlerden biri olmuştur. WhaleStats’a göre SHIB, hem Bitcoin hem de altcoin piyasalarında mevcut düzeltme devam ederken, balina seviyesindeki cüzdanlarda güçlü yerini koruyor.

En büyük 1.000 Ethereum cüzdanındaki toplam balina varlıklarına göre Shiba Inu (SHIB), şu anda tutulan 2 milyar dolarlık token ile balinalar arasında hala en büyük pozisyon olmaya devam ediyor. Varlıkların USD değeri aynı kalırken, balinalar arasındaki yüzde  önemli ölçüde azaldı. Yazı yazıldığı esnada, Shiba Inu cüzdanları yüzde 8 ile baskın kalırken, “diğer” daha küçük meme tabanlı coin’ler,  tüm varlıkların yüzde 7,89’unu oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku