Bitcoin e Yatırım Yapmadan Önce Bunları Bilmekte Fayda Var

0 0

Siz de değerli kazançlar sağlayan bir şeye yatırım yapmak isteyen kişilerden biriyseniz Bitcoin mükemmel bir şeçenektir. Kar elde etmek için seçebileceğiniz birçok yatırım seçeneği var ancak günümüzde Bitcoin gerek kar oranı gerekse de popülerite açısından oldukça revaçta. Bitcoin fiyatı bu yıl yüzde 235 civarında artarak daha önce görülmemiş seviyerlere tırmandı ve yatırımcılarına oldukça kar sağladı. Ancak piyasayı nasıl analiz edeceğinizi ve doğru zamanda Bitcoine nasıl yatırım yapacağınızı bilmelisiniz. Bunu yapmak için eksiksiz ve mantıklı bir analiz en önemli unsurdur. 

Şeffaflık

İşlemlerin yanı sıra güvenli ve emniyetli yatırım söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey şeffaflıktır. Şeffaflık söz konusu olduğunda Bitcoin yatırım işlemlerinden daha iyi bir seçeneğin olmadığını bilmekten çok memnun kalacaksınız. Çevrimiçi portalınız üzerinden Bitcoin almak ve göndermek için adınız ve adresiniz gibi herhangi bir kişisel bilgi vermeniz gerekmez.

Sağlamanız gereken tek şey mükemmel tasarlanmış  kripto para birimi adresidir. Bitcoin yatırımları ve fiyatlardaki inişler ve çıkışlar hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Bitcoin grafiklerini ve metriklerini istikrarlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Vergilendirme

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yaptığınızda vergilerin uygulandığı iyi bilinen bir şeydir. Dünyada Bitcoin veya kripto para biriminden elde edilen karları sermaye kazancı olarak değerlendirebilecek ve bu nedenle bunlara vergi koyamayacak birçok ülke var. Yaşadığınız ülkede kripto para birimlerinin kârlar arasında mı yoksa vergilendirilebilir bir varlık mı olduğunu öğrenmek istiyorsanız devlet tarafından sağlanan çevrimiçi portalları ayrıntıları ve ayrıca bir Bitcoin borsasını kontrol etmelisiniz.

Bitcoin anonim değildir

Anonimlik söz konusu olduğunda hem Bitcoinin hem de Bitcoin satış ve satın alma platformlarının Bitcoinde anonimlik sağlamadığını bilmeniz gerekir. Bitcoinde işlem yaparken vereceğiniz bilgiler halka açık defterde saklanacaktır. Ayrıca bu bilgiler kim olduğunuzu veya kişisel bilgilerinizden herhangi birini bulmak için kullanılmayacaktır.

Yeni altın 

Bitcoinin günümüzde piyasada bulunan diğer kripto para birimleri gibi sıradan ve popüler olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ancak bu konuda haklı olmayabilirsiniz. Bitcoin düşündüğünüzden çok daha popüler. Uluslararası piyasada talebi gün geçtikçe artıyor ve tek bir Bitcoinin değeri gün geçtikçe daha tırmanıyor. Bitcoinin bu yüksek talebi ve fiyatı nedeniyle yeni altın olarak kabul ediliyor.

Sınırlamalar

Bitcoinde elde edebileceğiniz karlara baktığınızda çok fazla Bitcoin satın alacağınız algısına kapılmış olabilirsiniz. Şunu hatırlamakta fayda var: Bitcoinin yaratıcısı tarafından oluşturulan yalnızca sınırlı miktarda bitcoin vardır ve bu nedenle sınırlıdır. Miktarına bakarsak veya Bitcoinin yaratıldığı sayıyı görebilirsek tam olarak 21 milyon. Şu anda piyasada yalnızca 16 ila 17 milyon Bitcoin dolaşıyor ve geri kalanı işleniyor. Kurumsal katılımı göz önünde bulundurursak bir arz krizinin yaşanabilmesi olası.

Sonuç

Burada Bitcoinler ve yatırım  hakkında bilmeniz gereken en önemli bilgilerden bazılarını veryeme çalıştık. Büyük oranda kar elde etmek istiyorsanız trendleri takip etmeniz ve zamanında değerlendirmeler yapmaya devam etmeniz son derece önemlidir. Volatilitenin hala sorun olduğu piyasada teknik analiz ve uzman stratejistlerin fikirlerini takip etmek de yararınıza olacaktır. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku