Başvurunun Detayları Açıklandı: Facebook’tan Bitcoin Adımı!

1.323

Facebook kendi kripto para projesini 200 milyon dolara sattığını duyurmuştu. İlerleyen saatlerde konuyla ilgili farklı bir detay ortaya çıktı. Meta (eski adıyla Facebook) Bitcoin destekli bir cüzdana sahip olabilir. Şirket Brezilya’da kayıt yaptırmak için talepte bulunmuştu. Aralık ayında marka tescili için başvuran şirkete talebin kamuya açık olarak itiraz edilmesi için 90 günlük süre tanındı.

Meta, kayıt başvurusunda Bitcoin (BTC)’den alıntı yaptı

META yani eski adıyla Facebook, Brezilya’da kayıt yaptırmak için talepte bulunmuştu ve bu süreçte Bitcoin (BTC)’den alıntı yaptı. Şirket dijital bir cüzdan başlatmayı planlıyor. Şirketin yaptığı başvuru kağıdı ise aşağıdaki görselde olmakla beraber görselde çok önemli bir Bitcoin detayı bulunuyor. Brezilya’da yaptığı kayıt başvurusunda META, Bitcoin’den alıntı yapıyor.

Geçtiğimiz sene Aralık ayının sonlarında Meta Platforms şirketi, Ulusal Sınai Mülkiyet Enstitüsü’ne ticari marka tescili için başvurdu. Değerlendirilmekte olan talep, Brezilya’da tesciline karşı yapılacak tezahürler için 90 günlük bir zaman dilimi ile artık kamuya açık halde bulunuyor. Bununla beraber talepte gerçekten göze çarpan şey ise kripto para birimlerini dahil etmeye ne kadar yoğunlaştıkları olarak karşımıza çıkıyor. Livecoins tarafından yapılan işlemdeki sorguda ise sıralamada öne çıkan notlardan biri de programın “Finansal işlemlerin işlenmesinde kullanılmak üzere dağıtılmış kripto para cüzdanı platform yazılımını” destekleyecek olması olarak göze çarpıyor.

Peki Facebook kripto para hizmeti verecek mi?

Bu durumla beraber, eski adı Facebook olan Meta’nın kaydı, dijital para birimi ile işlemleri doğrulamak için zaten bir projesi olduğunu bildirerek Bitcoin’den alıntı yapıyor. Başvuru sadece Bitcoin kullanmakla da sınırlı değil. Diğer seçeneklerin de kullanılabileceği açık olarak ortada diyebiliriz. Kayıtta geçen bir cümle ise şu şekilde;

Bitcoin para birimini içeren işlemler dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) dijital para işlemleri için üçüncü taraf doğrulama hizmetleri için yazılım tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanması

Yani şirket kripto paralarla ödeme hizmetleri de dahil bir borsaya kadar birden fazla ürünü de kullanacağını da ima ediyor olabilir. Daha önce de kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere projenin tam olarak hedefinin ne olduğunu, planlarını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz gibi gözüküyor. Şirket kripto paralarla ilgili kayda değer bir çalışma yürütüyorsa bu durum BTC’nin fiyatının yükseliş yaşamasına da sebep olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku