Dolaşımdaki Bitcoin (BTC)’in Yüzde 85’i 3 Aydır Hareket Etmedi! Bu Ne Anlama Geliyor?

998

Bitcoin (BTC) fiyatı halihazırda sürekli artıyor. Raporlara göre, Bitcoin 55 bin dolar seviyesine yaklaşmaya başladı. Ayrıca, Anthony Pompliano’nun BTC’nin %85’ini dolaşımda tutan sahiplerle ilgili son tweet’i bunun nedeni olabilir.

Pompliano: BTC’nin yaklaşık %85’inin son 90 gün içinde hareket etmedi

Ünlü analist Anthony Pompliano tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşımda şu ifadelere ter verildi:

Dolaşımdaki Bitcoin (BTC)in yaklaşık %85’i son 90 gün içinde hareket etmedi. İnanılmaz

Görsel: Anthony Pompliano
Görsel: Anthony Pompliano

Pompliano için bu ‘çılgın’ ve Bitcoin topluluğu için de iyi bir hamle

Pompliano’ya göre, yukarıdaki tweetinde belirtildiği gibi, BTC’nin yaklaşık %85’i hareket etmedi. Bu, elmas ellerinin veya sahiplerinin bu noktada BTC’lerini takas etmediği veya satmadığı anlamına gelir. Pompliano için bu ‘çılgın’ çünkü bu aynı zamanda insanların Bitcoin (BTC)’i hiç olmadığı kadar ciddiye aldığını gösteriyor.

Ayrıca, BTC’nin dolaşımdaki arzındaki bu önemli yüzdelik, genel fiyatını olumlu yönde büyük ölçüde etkileyebilir. Yani, sahipleri satmaz veya ticaret yapmazsa, bu Bitcoin (BTC)’in fiyatını çok fazla yükseltebilir. Daha kısası olmadığı için BTC topluluğu nispeten bir fiyat artışı bekleyebilir.

Sahipler, BTC’nin genel fiyatını büyük ölçüde etkileyebilir

Kripto Twitter (NYSE: TWTR ) topluluğu da konuya olumlu tepki verdi. Bazıları bunun ilginç bir fenomen olduğu konusunda hemfikirdi, bazıları ise Bicoin (BTC)’in şu anda bu sahipleri nedeniyle yükselişe geçtiği sonucuna vardı.

Yazımızın hazırlandığı sırada Bitcoin son 24 saatte %62 oranında düştü. Mevcut CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para biriminin sıralaması, 1.038.737.362.001 dolar toplam piyasa değeri ile 1. sırada yer alıyor. Bunlara ek olarak Bitcoin 18.840.075 token dolaşımda arza sahip bulunuyor. Son 24 saat içerisinde önde gelen kripto para birimi en düşük 54.264,26 dolar ve en yüksek 56.006,37 dolar fiyat seviyesinden işlem gördü. Şu anda ise BTC, 55.134,46 dolardan işlem görüyor. Bu mevcut fiyat artışına dayanarak, analistler BTC’nin aya doğru yükselmeye devam edeceğine inanıyor. Kripto meraklıları BTC’ye daha fazla güveniyor ve şu anda nasıl performans gösterdiğine bakarak nedenini de görebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Investing.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku