Reddit Bitcoin (BTC) Topluluğu GameStop Efsanesine Benzer Bir Harekete Hazırlanıyor

0 11

Geçtiğimiz Cuma günü dünyanın en zengin adamı Elon Musk Twitter biyografisini “Bitcoin” olarak değiştirerek piyasaları harekete geçirdi. İki haftadır düşük bir ivmeye sahip olan BTC 38 bin doların üzerine çıktı. Ancak bu heyecan kısa sürdü.

 BTC fiyatı 33 bin doların üzerinde konsolide olurken yatay fiyat hareketi devam ediyor. Bütün bunlar yaşanırken Bitcoin lider kripto para birimine yatırım yapan büyük bir yeni kullanıcı akışı gördü. Analist Willy Woonun belirttiği gibi her gün gelen yeni kullanıcı sayısı son boğa piyasasında diğer tüm zamanlardan çok daha fazla.

İlginç bir şekilde bu Bitcoin destekçilerinin Bitcoinde GameStop benzeri bir etkinlik planladığına dair raporların ortaya çıktığı bir zamanda geliyor. R / Bitcoin Reddit topluluğu yeni kullanıcıların katılmasında sağlam bir artış gördü.

Bunu sadece Bitcoin etrafında kurulan bazı perakende çılgınlıkları için karıştırmayın. Aslında birkaç temel ilke Bitcoinin 2021 boğa koşusu için sağlam bir şekilde hazırlandığına işaret ediyor.

Bir Sonraki Boğa Koşusunu Gösteren Temel Göstergeler

Analist Willy Woo yoğun Bitcoin satışının ufukta olmadığını gösteren bir dizi başka faktöre dikkat çekiyor. Bunu açıklamak için Woo Glassnodeun SOPR göstergesinin temel metriğine dikkat çekiyor. Woo şunları söyledi:

“SOPR coinler satılırken alınan karı izler. Bu metrik 1.0 seviyesine ulaştı bu da tamamen sıfırladığımız anlamına geliyor. Daha düşük seviyeye inmek için yatırımcıların zararına satış yapmasını sağlamamız gerekir. Bunun için bir ayı piyasası gerekir. Bu mevcut durumda mümküm görünmüyor ” Elon Musk tweeti biraz çarpıttı ancak SOPR göstergesi tekrar 1.0 seviyesine yaklaşıyor.

Öte yandan Bitcoin  zincir üstü göreceli güç endeksi (RSI) şu anda boğa koşusunun alt bandında. Bu sıfırlama aşamasına oldukça yakın ve fiyatın artık aşırı ısınmadığını gösteriyor.

 Woonun bahsettiği bir diğer önemli gösterge azalan BTC likiditesinin ve çok sayıda Bitcoinin borsalardan hareket etmesi. Bu coin alıcılarının nadiren satış yapacak olan güçlü hodlerlar olduğunu gösteriyor.

Woo şunları ekledi: “Mevcut sermaye akışlarının gelmesiyle konsolidasyon tabanının günlük kapanışlarda 29 bin dolar olması bekleniyor üst sınır  ise 56 bin dolar “.  Ayrıca Stok Akış Modelinin (S2F) sahibi PlanB Bitcoin  fiyatının da 60 bin dolar olacağını ifade etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku