Stratejist: Bitcoin (BTC)’de Seyir 2017’deki Gibi İlerleyecek!

101

Bitcoin fiyatı 2021’de ilk kez 30 bin doların altına düştü ve bugün 29.469 dolara düşerek 5 ayın en düşük seviyesini kaydetti. Piyasa satışları, lider kripto para biriminin 6 haftadan uzun süredir elinde tuttuğu 30 bin dolarlık kilit desteğini kaybetmesine neden oldu. Mevcut piyasa satışları, Çinli yetkililer tarafından uygulanan kripto para baskısına bağlanıyor.

BTC 20 bin dolara düşebilir

30 bin dolarlık kilit desteği kaybettikten sonra, BTC’nin 28 bin – 28.500 dolarlık acil bir destek aralığında kalması gerekecek, bu seviyede başarısız olursa bir sonraki kilit destek alanı 24 bin dolar civarında olacak ve ardından 20 bin dolar seviyelerine düşebilecek.

Lider para birimi, 64,863 dolarlık ATH’sinden yüzde 54,33 kaybetti ve mevcut düşüş hissi BTC’yi daha da aşağı çekebilir. Analistler, lider kripto para birimi yakında 30 bin doların üzerine çıkmazsa, bu haftanın kripto piyasası için daha kanlı geçebileceğine inanıyor. Bitcoin death cross hali hazırda etkinken, piyasa hissiyatı şu anda ayılar tarafından yönetiliyor.

Bitcoin toparlanacak mı?

Ballet Bitcoin CEO’su Bobby Lee’ye göre, Çin’deki baskıyla tetiklenen mevcut piyasa satışları ve kaos sonunda iyi bir şekilde bitecek. Kripto para piyasası tarihsel olarak birçok analiste boğa koşusunun sonu gibi görünen satış aşamasından sonra toparlanma yaşadı. 2017 meydana elen Çin baskısını karşılaştıran Lee, yetkililerin Ağustos 2017’de benzer bir yasak koyduğunu ancak kripto para piyasasının her şeye rağmen Kasım 2017’de yeni zirvelere sıçradığını vurguladı.

Bitcoin (BTC) 30 Bin Doların Altında: İşte Sıradaki Senaryo!
 

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, son satışların mükemmel bir satın alma fırsatı sunduğunu ve piyasanın şu anda her zamankinden daha olgun olduğuna inandığını söyledi. Ayrıca, Bitcoin (BTC)’e daha fazla kurum getirmeye yardımcı olabilecekleri için düzenlemeleri savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku