Bu Altcoin Hacklendi: Devasa Kayıp Söz Konusu

144

Binance Smart Chain flaş kredi saldırısı ile ani bir kredi saldırısına maruz kalan en son merkezi olmayan finans projesi altcoin Impossible Finance oldu. Güvenlik uzmanları, saldırganların bir ay önce BurgerSwap’tan 7 milyon dolar aktaran aynı yöntemi kullandığını açıklarken, BSC projesi 500 bin dolar kaybetti. Ancak proje yatırımcılarına fonlarının güvende olduğuna dair güvence verildi.

Altcoin Impossible Finance son kurban

BSC, Ethereum’a daha ucuz ve daha hızlı bir alternatif (büyük ölçüde merkezileştirilmiş olsa da) sunduğu için patlayıcı bir büyüme kaydetti. DeFi projeleri, işlem ücretleri birkaç kuruş olduğu için BSC’yi tercih ederken, altcoin Ethereum’da bu maliyetler mayıs ayında olduğu gibi 45 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte, BSC, bitmeyen flaş kredi saldırılarının talihsiz hedefi oldu. Bir flaş kredi saldırısı, bir saldırganın bir DeFi platformundan bir flaş kredi (bir tür teminatsız kredi) alması ve ardından bunu piyasayı kendi lehine manipüle etmek için kullanmasıdır. Altcoin İmpossible Finance son kurban. Projenin Twitter’da açıkladığı gibi, suçlular platforma saldırdı ve IF takasını hedef aldı. IF, platformun yerel tokenidir.

Kullanıcının fonları güvende ve bir numaralı önceliğimiz olmaya devam ediyor. Desteğiniz için teşekkür ederiz ve bu izole olaydan tamamen kurtulacağımızdan eminiz.

Altcoin Impossible Finance, mayıs ayında saldırıya uğrayan ve 7,2 milyon dolar kaybeden bir BSC platformu olan BurgerSwap’a benzer bir açıklıktan zarar gördü. Sushi Swap’ın çekirdek geliştiricilerinden Mudit Gupta, saldırıların benzerliğini ortaya koyarken şu soruyu sordu:

Orijinal proje saldırıya uğradıysa, çatallar neden tepki vermiyor?

Impossible Finance üç hafta önce 7 milyon dolar topladı

Impossible Finance’e yapılan saldırı, platformun bir çekirdek finansman turunda 7 milyon dolar toplamasından bir aydan kısa bir süre önce geldi. Tur, milyarder FTX borsası CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ticaret firması Alameda Research tarafından yönetildi ve platform toplamda 125 yatırımcının katıldığını ortaya koydu. BSC’de piyasaya sürülürken, platform yakın gelecekte altcoin Ethereum ve Polygon’u destekleme sözü verdi. Ekip, Telegram’da kullanıcılara fonlarının güvende olduğuna dair güvence verdi ve şunları söyledi:

Ayrıca, fonlarınızın güvende olmasını ve bir numaralı önceliğimiz olmaya devam etmesini sağlamak için bir sigorta fonu hazırladık. Saldırıdan ÖNCE likidite havuzlarına (“LP’ler”) yatıran tüm kullanıcı fonları %100 tazmin edilecektir.

Token saldırıya rağmen, kendisini ayakta tutmayı başardı. Geçtiğimiz gün, %1,9 ile küçük de olsa şaşırtıcı bir şekilde kazanç kaydetti. Altcoin şu anda 43 sentten dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, son yedi gün içinde, dün 14 sente düşmeden önce bir noktada 7,6 dolardan işlem gördü. Fiyat düşüşü ise saldırıdan önce geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku