Analist PlanB: Bitcoin (BTC)’de Seyir 2013’tekine Benzer Şekilde İlerliyor

80

Bitcoin (BTC) fiyat analizi denince akla ilk gelen analistlerden biri olan ve Stok Akış Modeli ile tanınan PlanB, geçen ayki rekor kırmızı mumdan sonra Stok Akış Modeline dayalı uzun vadeli fiyat tahminlerinin “sağlam ve hala geçerli” olduğunu söyledi.

Bitcoin 2013 boğa koşusundaki gibi hareket ediyor

Salı günü attığı bir tweet’te, Stok Akış Modelinin yaratıcısı, Bitcoin (BTC)’in 2013 boğa koşusu sırasında olduğu gibi davrandığını söyledi. PlanB, rekor aylık kırmızı mumdan sonra Bitcoin fiyatı boğa koşusunun ‘2013’teki  gibi görünmeye başladığını vurguladı ve şunları ekledi:

 Bitcoin (BTC) 10 yılın en kötü aylık mumunu görmüş olabilir, ancak bu yıl yine de tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselme potansiyaline sahip.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Kısa Vadede 50 Bin Dolar Hala Mümkün mü?
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Kısa Vadede 50 Bin Dolar Hala Mümkün mü?

Bitcoin fiyatının 30 bin dolara dolara düşmesinden ve bu seviyenin birkaç kez yeniden test edilmesinden sonra, lider kripto para biriminin, 20 bin dolar ve hatta altına düşebileceğine dair daha büyük endişeler ortaya çıkmaya başlıyor. Bu, Bitcoin’in ilk kez bir önceki boğa piyasasından, bu durumda 2017’den itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesini geçtiği anlamına gelir.

Stok Akış Modeli’nde her şey yolunda gidiyor

Ancak PlanB için böyle bir olay olası değil. Dahası, son fiyat hareketleri duyulmamış olmaktan çok uzak. Aslında bu, piyasanın 2017 değil 2013 performansını yeniden canlandırdığı anlamına gelebilir. Plan B, Stok Akış (S2FX) Modelinin en son teknik görüntüsünü yükleyerek, 2021 ile Bitcoin’in geçmişteki davranışları arasındaki benzerlikleri vurguladı ve şunları söyledi:

Stok Akış modeli yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2013 gibi görünmeye başladı.   Bitcoin’in düz bir çizgide yükselmeyecek. Boğa piyasasında birkaç endişe verici düşüş olması mümkün.

Bitcoin yeni ATH’ler görecek

Stok Akış Modeli, Bitcoin (BTC)’i uç bir fenomenden tam gelişmiş bir varlık sınıfına geçtiği birçok aşamaya yerleştirir. İddialı tahminleri, 2020 ile 2024 arasında devam eden mevcut halving döngüsü sırasında ortalama 288 bin dolarlık bir BTC fiyatı gerektiriyor. Kripto para piyasasına meydana gelen çöküş, PlanB’nin her zaman vurguladığı modelin uzun ömürlülüğü konusunda soru işaretlerine yol açtı. Bununla birlikte, talepleri hala piyasa tarafından karşılanırken, 2013 anlatısı Bitcoin’in bu yılki çılgın yolculuğunu açıklamak için güçlü bir rakip olmaya devam ediyor.

Bazı analistlerin iddia ettşği gibi, uzun vadeli yatırımcılar arasındaki biriktirme çılgınlığı, tıpkı 2013’te olduğu gibi 2021’de de “çifte tepe” senaryosunun yaşanmasına neden olabilir. Bu hafta böyle bir senaryoyu ele alan kıdemli trader Peter Brandt için, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak mümkün ancak dramatik bir geri çekilmenin ardından gelebilir. Bununla birlikte, bu kendi içinde de tarihsel emsallere uygun olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku