Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 40 Bin Dolar Seviyesini Aşacak mı?

25

Bu haftanın başlarındaki keskin düzeltmeden sonra, Bitcoin (BTC) bugün güçlü bir artış kaydetti. BTC fiyatı yüzde 13 artarak 37 bin doları aştı. An itibariyle, BTC, 690 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 36.727 dolardan işlem görüyor.

Santiment verileri ve artışın sebebi

Bitcoin’deki son artış, kripto paraya yenilenen bir toplu ilginin ortasında geliyor. Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment’e göre, Bitcoin’e yönelik toplu ilgi 3 haftanın en yüksek seviyesine yükselirken, altcoinlerdeki ilgi oranı hala düşük. Bu aynı zamanda Bitcoin’in son zamanlarda yüzde 40’ın altına düşen pazar hakimiyetinin artmasına da yardımcı oldu.

Aynı zamanda Santiment verileri, son düzeltme sırasında Bitcoin’de güçlü bir balina birikiminin gerçekleştiğini de gösteriyor. Bitcoin aylık grafikte açıkça düşüş trendindeyken, balinalar her aşamada daha fazla dipten satın aldı. Santiment, 1000+ BTC tutan BTC balina adreslerinin geçen ay 80 bin’den fazla Bitcoin biriktirdiğini bildirdi.

Birçok analist Bitcoin’in daha da düşeceğinden bahsederken, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone öyle düşünmüyor! Stratejist, Bitcoin (BTC) fiyatının düşmekten ziyade 40 bin dolara yükselme olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi. Analist şunları söylüyor:

Bitcoin düşecek mi? 40 bin dolar, 20 bin dolardan daha muhtemel görünüyor.

 Çin’deki baskı Bitcoin hash oranını düşürdü

Glassnode’un tüm borsalardaki Bitcoin (BTC) fon oranlarıyla ilgili verilere atıfta bulunan Çinli gazeteci Colinwu, kısa pozisyonun hala baskın tarafta olduğunu ve BTC uzunlarını sübvanse ettiğini belirtiyor. Aynı zamanda, BTC vadeli işlemleri için açık pozisyon, son fiyat artışıyla önemli ölçüde iyileşti.

Çin’deki son baskı, BTC yatırımcılarını endişeye soktu. 9 Haziran Çarşamba günü Çinli yetkililer, Sincan bölgesindeki Bitcoin madencilerine yönelik baskılarını yoğunlaştırdı Çinli madenciler faaliyetlerini geri çekmeye başladıkça, bu aynı zamanda BTC hash oranında ciddi bir düşüşe yol açtı.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku