ABD’li Senatör: Bitcoin (BTC) Yüksek Enflasyon Krizinin Bir Sonucu!

24

Teksaslı senatör Ted Cruz, bu hafta ABD’nin önde gelen televizyon kanallarından Fox News’e konuk oldu ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında açıklamalarda bulundu. Cruz, Amerika‘nın ciddi bir enflasyon krizinin eşiğinde olduğu için, insanların Bitcoin’e yatırım yaptıklarını söyledi.

Senatör Joe Biden’ın ekonomi politikasını eleştirdi

Massachusetts’ten ABD’li senatör Elizabeth Warren’ın Bitcoin ve kripto para karşıtı açıklamalarının ardından Teksas’tan Cumhuriyetçi senatör Ted Cruz, bu hafta Bitcoin üzerine konuştu. Cruz, Fox News’in Hannity isimli programona katılarak, Sean Hannity ile röportaj yaptı. Teksas senatörü, Joe Biden’ı eleştirerek, Biden yönetiminin Amerikan ekonomisini ve dış politikasını baltaladığını düşündüğünü söyledi. Cruz, röportajda şunları vurguladı:

 Biden’ın dış politikasına bakarsanız ve dünyayı dostlarımız ve düşmanlarımız olarak iki gruba ayırırsanız. Biden ne yapıyor? Bize dost ülkeleri defalarca kez  sistematik olarak baltalıyor ve zayıflatıyor.

Dış politika, Rusya ve AB konularına ek olarak, sohbet kripto para birimlerine ve Bitcoin (BTC)’e geldi. Sean Hannity, senatöre şu soruyu sordu:

 Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında ne düşünüyorsunuz?  Neden bu kadar büyük bir piyasa haline geldi? BTC nedir? Blockchain nedir? Dogecoin nedir?

Sean ayrıca, Bitcoin ile ilgili olarak “bu sektörü araştırdığını ve muhtemelen yüzlerce saat arkadaşlarıyla tartıştığını” söyledi. Siyasi yorumcu ayrıca “hiçbir şekilde finansal tavsiye vermediğini” de sözlerine ekledi.

Bitcoin ve yüksek enflasyon

Senatör Cruz, insanların artan enflasyon ve Biden yönetiminin kötü ekonomi politikalarından korktuğu için Bitcoin ve  kripto paraların kitlesel kabul gördüğüne inandığını belirtti ve şunları ekledi:

Bence insanların Bitcoin’e gittiğini görmemizin nedeni, bir enflasyon krizinin eşiğinde olmamız ve Joe Biden’ın yedi trilyon dolar yeni harcama önermesidir. Enflasyonu görüyoruz, ki kereste fiyatları yükseliyor, ev fiyatları yükseliyor, petrol yükseliyor, benzin yükseliyor, enerji yükseliyor, emtia yükseliyor. Ve bence insanlar buna karşı bir önlem olarak Bitcoin (BTC)’e yöneliyor.

ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi, mayısta yıllık bazda yüzde 5 artarak Ağustos 2008’den bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı. ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), mayısta aylık yüzde 0,6 ve yıllık yüzde 5 artarak beklentileri geride bıraktı.

 

 

Kaynak Bitcoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku