Bitcoin balina kümeleri, BTC fiyat rallisinin devam etmesi için 3 temel seviyeyi belirledi

0 2

Whalemapten gelen yeni veriler kısa vadede Bitcoin fiyatı için destek ve direnç alanları olarak hareket etmesi gereken 12 bin dolar civarında üç balina kümesini ortaya koyuyor.

Whalemape göre kısa vadede kilit teknik seviyeler olarak hizmet edebilecek üç büyük Bitcoin  balina kümesi var. 11.857 dolar 12.256 dolar ve 12.868 dolar seviyeleri muhtemelen önemli destek ve direnç alanları olarak hareket edecek.

Önceki döngülerde balina faaliyeti önemli teknik seviyelerde önemli fiyat hareketleriyle çakışıyordu. Örneğin Cointelegraph bir balinanın yıllarca “HODLing” den sonra 12.000 dolardan satıldığını bildirdi. Önümüzdeki birkaç hafta içinde BTC 10.000 $ ın altına düştü.

Balina kümeleri nedir ve neden önemlidir?

Balina kümeleri balinalar Bitcoin satın aldıklarında ve BTC varlıklarını taşımadıklarında oluşur. Bu balinaların kümelerin gerçekleştiği alanlarda BTC biriktirdiğini gösterir.

Daha büyük Bitcoin balina kümesi 11.857 dolardan oluştu ve önceki kümeler 11.288 ila 11.465 dolardan oluştu. Yakın vadede bu 11.857 doların balinalar tarafından büyük bir destek alanı olarak kabul edildiğini gösteriyor.

Şimdi Bitcoinin daha geniş bir ralli görmek için 11.857 doların üzerinde kalması veya üzerinde konsolide olması gerekiyor. Bir ralli devamı için ideal teknik yapı 11.900 $ da dengelenmek olacaktır.

Büyük bir yükselişin ardından vadeli işlemler piyasasını etkisiz hale getirmek için bir miktar konsolidasyon devam eden yükseliş trendini daha sağlıklı hale getirebilir.

2 Ekimden bu yana üç haftadan biraz fazla bir süre içinde Bitcoinin fiyatı ABD doları karşısında % 24 arttı. Aynı dönemde BTC çoğu riskli ve güvenli liman varlıklarından daha iyi performans gösterdiğinden altın % 02 oranında hafif yükseldi.

Rallinin çoğu boyunca vadeli işlemler piyasası negatif veya nötr fonlama oranları gösterdi. Bu nedenle rallinin kendisi aşırı kalabalık değildi ve büyük bir geri çekilme tehlikesi de yok.

Yine de bir ay süren istikrarlı yükselişin ardından düzeltici bir fiyat hareketi yukarı doğru hareketi daha da stabilize edebilir.

Balinalar neden bu fiyat noktalarında BTC biriktiriyor?

Balinalar mevcut ralli bağlamında 11.000 $ dan 12.000 $ a kadar satın almış olabilir.

Teknik olarak Bitcoin üç yıllık bir aralıktan çıktı ve günlük grafik Ocak 2018den bu yana en yüksek fiyatı doğruladı. Cointelegraphın bildirdiği gibi Bitcoinin günlük mumu neredeyse üç yıldır 12.900 doların üzerine çıkmadı.

Teknik nedenlerin yanı sıra Bitcoinin altına karşı potansiyel bir rakip olarak algılanması da ağ temellerinin yanı sıra güçleniyor. Sonuç olarak BTCye yönelik kurumsal talep CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının yükselişinde görüldüğü gibi önemli ölçüde arttı.

Bu arada bir zincir içi pazar analitiği firması olan Santimentteki araştırmacılar BTCnin diğer pazarlardan ayrışıyor gibi göründüğüne işaret ediyor. Tarihsel boğa döngüleri boyunca BTC bağımsız fiyat hareketleri gösterdiğinde momentumun güçlenmesine neden oldu. Araştırmacılar şunu eklediler:

“$ BTC dünya piyasalarına ve diğer varlık sınıflarına ve endüstrilere olan bağlılığının asgari düzeyde olduğu ve ticaretin dikkat dağıtıcı olarak kripto dışı olayların müdahalesi olmadan bağımsız olarak çalışabildiği zaman geçmişte başarılı oldu.

BTC’nin 11.900 $ ın üzerindeki esnekliğinin önemli bir balina kümesi ve çeşitli olumlu teknik faktörlerin birleşmesi BTC / USD’nin kısa vadede mevcut ralliyi devam ettirmek için birkaç düşüş sinyalini aşmasına yardımcı olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku