“Bitcoin Asla Saldırıya Uğramaz”

0 0

Kripto oyuncuları bilgisayar korsanlarının ABD Hazine Bakanlığını ihlal ettiği haberine hızlı yanıt verdi.

Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre yabancı bir hükümet tarafından desteklenen “sofistike bir bilgisayar korsanlığı grubu” – söylendiğine göre Rusya soruşturmaya aşina olan üç kişiye göre – ABD Hazine Bakanlığının yanı sıra Ulusal Telekomünikasyon ve Enformasyon İdaresini ihlal edebildi.

CNBC SUNUCUSUNDAN DİKKAT ÇEKEN ‘BİTCOİN’ AÇIKLAMASI… TIKLAYIN

Cointelegraph’ta yer alan habere göre olay Donald Trumpın İç Güvenlik Bakanlığı siber güvenlik şefi Chris Krebsi kovmasından bir aydan kısa bir süre sonra meydana geldi. Ancak Reuters bilgisayar korsanlarının “aylardır” Microsoft Office 365te çalışan NTIA personelinin e-postalarını izlediklerini belirtti. Diğer devlet kurumları da ihlal edilmiş olabilir ancak kaynaklar ek ayrıntılar sağlamadı.

Böylesine güçlü bir devlet kurumuna yapılan saldırıya yanıt olarak kripto oyuncuları Bitcoinin (BTC) avantajlarına dikkat çekti.

Krakenin iş başkanı Dan Held Twitterda “Bitcoin asla saldırıya uğramaz” dedi. Bitcoin boğası Anthony “Pomp” Pompliano “Bitcoin asla saldırıya uğramadı” diyerek Heldın hissiyatını yineledi.

Blockfolio NTIA’nın siber güvenliğini hedef aldı ve ajansın kriptografik güvenliği için eski algoritmalar kullandığını ima etti:

İhlalin bir sonucu olarak herhangi bir fonun tehlikeye girip girmediği açık değil. Yayınlandığı sırada hack devlet kurumlarının e-postalarından çalınabilecek bilgilerle sınırlı görünüyor.

MyCrypto kurucusu ve CEOsu Taylor Monahan “Onlarla ilgili şakalar” dedi. “Hazine zaten iç aktörler tarafından saldırıya uğradı.” Açıklama Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin 2020de ülkenin neredeyse tüm varlığından daha fazla para bastığını yansıtabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku