Bitcoin (BTC) 30 Bin Dolar Seviyelerini Ne Zaman Görecek?

352

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, geçen hafta haftalık kapanışı sırasında küçük bir kayıpla kesintiye uğrayan galibiyet serisine yeniden başlayabilir. Bu arada, boğalar yaz rallisi için yeni bir zirve yaparak fiyat hareketine damgasını vurdu, ancak şimdilik bir düşüş bu kazancın bir kısmını geri alıyor. Bu yaz rallisinin mevsimsellik başladıkça yavaşladığını ve Eylül ayının ilk bölümünün genellikle performansları sürüklediğini görmeyi bekleyin.

Lider kripto para birimi Bitcoin kritik seviyeleri test edecek

Kuyruk riskleri yavaş ama emin adımlarla yeniden sahneye çıkmaya başladığından, Bitcoin fiyatının hala köşesinde ralliyi destekleyen birkaç unsuru var . Bu, rallinin artık o kadar büyük olmayacağı ve 30.000 dolara hala ulaşılabilse de, zaman ufku Eylül’e doğru daralmasına rağmen yavaş bir hareket içinde olacağı anlamına geliyor. En büyük katalizör , ABD enflasyonundaki düşüşten geliyor; bu, hanelerin daha fazla harcanabilir gelire ve kripto para birimlerine yatırım yapmak için harcayacak daha fazla paraya sahip olmaya başladığı anlamına geliyor.

bitcoin
BTC fiyatının ilk önce 26.000 dolar ile karşı karşıya kalması gerekecek. BTC fiyatı bu haftanın kapanışı için pozitif bir sayı basabildiği sürece önümüzdeki haftadan itibaren ulaşılabilecek bir rakam. Göreceli Güç Endeksi hala spektrumunun alt ucuna doğru eğimli olduğundan ve bu nedenle aşırı alımdan önce toplanacak çok büyük bir paya sahip olduğundan, yatırımcılar ve traderlar Pazartesi günü kesinlikle bu öğeye atlayacaklar. Bu, 26.000 dolar yukarı kırıldığında hızlı bir nakit girişi görmeli ve Eylül ayının başında BTC fiyatı, son 30.000 dolar seviyesine ulaşmadan önce 28.695 doları test edecek.

Bu risklere dikkat

Kuyruk riskleri yeniden şişmeye başladığından ve doların gücü BTC’deki mevcut ralliyi boğabileceğinden, yaz tatillerinden sonra geri dönen ve kaldıkları yerden devam eden birkaç yatırımcıyla birlikte aşağı yönlü riskler geliyor . 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın altında bir kırılma ve 20.000 doların altında bir kırılma nedeniyle 19.036 dolara yakın bir test gibi işaretleri izleyin, bu da yaz rallisinin neredeyse kaybedildiği anlamına geliyor.

Bitcoin Madencilerinin Zararına Satışları Bitiyor! Bu Ne Anlama Geliyor?

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Marathon, Hut 8 ve Hive gibi birkaç firma hariç, büyük kripto madenciliği firmalarının çoğu kendi çıkardığı Bitcoin’leri sattı. Bitcoin (BTC) madencilik havuzu F2Pool’daki bir yöneticiye göre kripto madenciliği donanım fiyatı, devam eden kripto kışının ortasında düşmeye devam edecek gibi görünüyor. BTC ağının yüzde 15,9’unu destekleyen ve dünyanın en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biri olan F2Pool, salı günü son madencilik sektörü güncellemesini yayımladı. F2Pool’un Haziran 2022 BTC madenciliği sonuçlarını ele alan rapor, Core Scientific gibi Bitcoin madenciliği şirketlerinin çoğunun yakın zamanda kendi çıkardıkları Bitcoin’lerini sattığını gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku