BTC fiyat rallisinin 16.000 Dolarda kalmayacağını gösteren 4 on chain metrik

0 0

Bitcoin 6 Kasımda 15.960 Dolardan reddettikten sonra 15.000 destek seviyesini güçlü bir şekilde savunuyor. Dört on chain veri noktasına dayanan analistler 16.000 Doların üzerinde rallinin devam edeceğini düşünüyor.

Analistler rallinin devam etmesini daha düşük Bitcoin döviz rezervleri hareketsiz arz “daha güçlü ellerde” bir artış ve gerçekleşmemiş kara bağladı.

Borsalarda tutulan BTC sayısı düşüyor

Bağımsız bir kripto para birimi araştırma ve danışmanlık firması olan Delphi Digital Bitcoin piyasası ile ilgili bir rapor yayınladı.

Delphide bir analist olan Paul Burlage on chain metriklerin genellikle Bitcoin için güçlü bir momentum gösterdiğini söyledi. Bitcoin borsa rezervleri 11 Şubattan bu yana 2.96 milyondan 2.41 milyona düştü. Dolar cinsinden 550.000 BTClik bir düşüş 6.36 milyar Dolara eşdeğerdir.

Daha az satıcının BTCyi borsalara yatırdığı anlamına geldiği için Bitcoin borsa rezervlerindeki düşüşü iyimser bir durum olarak değerlendirmek yerindedir. Burlage konuyla ilgili olarak şöyle dedi:

“11 Şubat 2020de borsalarda Dolar BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.96 milyona ulaştı. Yazım sırasında borsalarda Dolar BTC  ~2.41 milyon seviyesinde yer alıyor. Bu mevcut eğilim BTC hissesi ile fiyat arasında bir sapma gördü ve bu da BTC Dolar için yukarı doğru daha sürdürülebilir bir hareket olduğunu gösteriyor. “

                                                          Bitcoin borsa rezervleri

Sabit BTC arzında keskin artışlar

Daha az sayıda satıcı fonlarını borsalara taşırken BTCnin sabit arzı hala yüksektir.

Burlage 9 Eylülde BTC için hareketsiz arz yüzdesinin % 63.5 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı. O zamandan beri  % 62ye geriledi ancak fiyatın önemli ölçüde arttığı göz önüne alındığında bu olumlu bir metrik olarak değerlendiriliyor.

Burlage “Geçen hafta boyunca geçen yıl hareketsiz arzın yüzdesinde hafif bir düşüş gördük. 9 Eylülde yaklaşık % 63.5 hareketsiz arzın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra şu anda yaklaşık % 62.0 seviyesinde olduğunu söylemek mümkün” dedi.

Bu yatırımcıların son yükselişe karşın “HODLing” BTCyi artırdığını ve henüz büyük karlar almadığını gösteriyor.

Zirveye yönelik net bir şey söylemek için erken

Stratejilerinden tam olarak emin olmayan ve az oranda kaynağı olan yatırımcılar veya spekülatif alıcıların sayısı son haftalarda belirgin bir şekilde azalırken daha çok kaynağı olan yatırımcılar güç kazandı.

Kısa vadeli alıcıların yükselişi ve uzun vadeli “HODLer” girişleri Bitcoinin uzun bir ralli görebileceğini gösteriyor.

Bu eğilim Bitcoinin 15000 Doların üzerindeki dayanıklılığı ile çakışıyor ve bir zamanlar ağır direnç seviyesinin bir destek alanına dönüşmeye yakın olduğunu gösteriyor.

Burlage Stratejilerinden tam olarak emin olmayan ve az oranda sermayeye sahip olan yatırımcıların eğilimleri için yerel maksimumlar aşağı doğru olsa da son spekülatif taban artışının zirveyi oluşturduğunu doğrulayamıyoruz. Bununla birlikte daha büyük eğilim spekülatörlerden ziyade kısa vadede daha güçlü yatırımcıların olduğunu gösteriyor” dedi.

Bitcoinin gerçekleşmemiş karları rallinin devam edebileceğine işaret ediyor

Bitcoin fiyatı Temmuz 2019da yaklaşık 14.000 Dolara yükseldi. O sırada Glassnode baş teknik sorumlusu Rafael Schultze-Kraft Bitcoinin göreceli gerçekleşmemiş karının 0.64e ulaştığını söyledi.

                                                         Bitcoin Göreceli Gerçekleşmemiş Kar

Şu anda Bitcoin fiyatı 15.000 Doların üzerinde olmasına rağmen göreceli gerçekleşmemiş kar 0.53 seviyesinde bulunuyor. Bu BTCnin güçlü bir geri çekilmeden önce daha geniş bir ralli görme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku