Bitcoin 10 bin doların altına düşürecek mi?

0 0

Dow Jones keskin bir şekilde düştüğü için Bitcoin fiyatı düştü ancak üç ana neden uzun süreli bir geri çekmeyi engelleyebilir.

Dow Jones Industrial Average (DJIA) piyasa öncesi işlemlerde 358 puan düşerken Birleşik Devletler borsası düştü. Bitcoin fiyatı büyük borsalarda 10 bin 374 dolar kadar düştü. Ancak daha büyük bir geri çekilme olasılığı düşük.

Üç ana neden Bitcoinin kısa vadeli hissini canlandırabilir. Potansiyel katalizörler bir teşvik paketi olasılığı BTCnin güçlü teknik tepkisi ve 10 bin 500 dolarlık esnek destek seviyesi.

Sonuç olarak teşvik paketi daha olası hale geliyor

Geçtiğimiz ay boyunca Dow Jones COVID-19 vakalarının yeniden artmasının ortasında iyileşmek için mücadele etti.

ABD-Çin ilişkileri ve teşvik paketi çıkmazı dahil olmak üzere çeşitli makro ve politik faktörler Dow üzerinde önemli bir baskı yarattı.

2 Eylül zirvesinden bu yana Dow Google Finansa göre yüzde 44 düştü. S&P 500 ve Nasdaq Composite gibi teknoloji ağırlıklı endeksler yaklaşık yüzde 56 oranında daha büyük kayıplar bildirdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın beklenmedik pozitif COVID-19 testi piyasaları daha da sarstı. Bitcoin fiyatı Başkan Trumpın tweet atmasından 12 saat sonra Dow ile birlikte düştü:

Haberler başlangıçta piyasaların düşmesine neden olsa da Cumhuriyetçilerin teşvik önerisini yeniden değerlendirmelerine neden olabilir.

1 Ekimde House Democrats doğrudan teşvik kontrolleri de dahil olmak üzere 2.2 trilyon dolarlık bir teşvik faturasını resmen onayladı. Trump yönetimi ve Cumhuriyetçiler anlaşmada birçok gereksiz unsur olduğunu belirterek reddettiler.

Ancak başkanlık seçimi yaklaştıkça ve piyasalar çöktükçe Trump yönetiminin teşvik için çalışmasına neden olabilir. Bir teşvik onaylandığında muhtemelen Bitcoin ve Dowun yükselmesine neden olacak ve potansiyel olarak BTCnin ivmesini artıracaktır.

Bitcoin güçlü bir teknik değişim görüyor

Dow piyasa öncesi işlem seansında 300 puandan fazla düştüğünde Coinbasede Bitcoin yaklaşık 10 bin 380 dolara düştü.

O zamandan beri Bitcoin nispeten güçlü bir iyileşme gördü. BTC daha düşük zaman dilimi çizelgelerinde 10 bin 400 doların altında düşüşler gördü ancak hızla üzerine yükseldi.

“Benjamin Blunts” olarak bilinen bir yatırımcı BTCnin hisse senetleriyle altından daha fazla ilişkili olduğunu söyledi. Güçlenen korelasyon göz önüne alındığında ilk piyasa tepkisinden sonra hisse senetleri toparlanırsa Bitcoinden gelen baskıyı biraz azaltabilir. Yatırımcı şunları söyledi:

“Bence hepimiz BTCnin altınla ve hisse senetleriyle ilişkili olduğu konusunda hemfikir olabiliriz önyargımıza uyduğunda kesme ve değiştirme yok şimdi olduğu gibi.”

Kritik 10 bin 500 dolarlık destek seviyesi

Geçtiğimiz iki ayda Bitcoin kritik bir destek seviyesinin hemen altında konsolide edildiğinde tarihsel olarak patlak verdi. 10 bin 500 dolar Bitcoinin 11 bin 100 dolar ila 11 bin 300 dolar direnç aralığına mı yoksa yakın vadede 9 bin 600 dolar CME aralığına mı doğru hareket edeceğine karar verebilecek önemli bir seviyedir.

Yatırımcılar ayrıca BitMEXe yönelik suçlamaların uzun vadede olaysız hale gelebileceğini öne sürüyor. Bir kripto para birimi yatırımcısı olan Cantering Clark şunları yazdı:

“BitMEX olayının yakın vadede Bitcoin üzerinde daha az etkiye sahip olmasını ve BTCnin 10 bin 500 dolar destek alanına geri dönmesini bekleyen analistlerin birleşmesi BTC için iyimser bir orta vadeli görünümü koruyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku