Bir borsa daha kepenkleri indiriyor…

0 0

Brezilya Bitcoin borsası pazar koşulları nedeniyle kepenkleri indiriyor

Latin Amerikanın en büyük borsa komisyoncusu olan XP Investimentosun sahibi olduğu Brezilya kripto para borsası XDEX faaliyetlerini sonlandırmaya karar verdi.

BİTCOİN NEDEN SERT DÜŞTÜ?.. İŞTE CEVABI… TIKLAYIN

Borsa tarafından dün yapılan açıklamada “Bugün XDEXin faaliyetlerini sonlandırma sürecine başlıyoruz. Piyasa projeksiyonu gerileme ve bazı yasal süreçler projenin başlangıcında bazı fırsatları azaltmış ve bu zor karara yol açmıştır” denildi.

Açıklamada müşterilerden duyuru tarihinden itibaren 30 gün içinde pozisyonlarını kapatmaları ve platformdaki kripto para birimlerini geri çekmeleri istendi.

30 günlük sürenin sonunda müşteriler henüz varlıklarını satmadıysa borsa bunu müşteriler adına yapar ve satıştan elde edilen tutar 3 iş günü içinde XDEX banka hesaplarına yatırılıyor.

XDEX 2018de açıldı. Borsa sahibi XP Investimentos milyarlarca dolarlık varlığı yöneten bir şirket.

Brezilyada daha önce faaliyetlerini sona erdiren birçok borsa var. Akla ilk gelenler OmniTrade Latoex ve Acesso Bitcoin.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku