SEC Başkanı Bu Altcoin’ler Üzerindeki Baskıyı Arttırıyor!

72

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler Bitcoin (BTC) ve altcoin projeleri hakkında açıklamalarda  bulundu. Gensler, SEC’in düzenleyici kapsamı dışında düşündüğü tek kripto para biriminin, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) olduğunu belirtti.

Düzenleme kapsamı dışındaki tek kripto para birimi: Bitcoin

SEC Başkanı’na göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenmeye tabi olan bir emtia olduğuna inanılan tek kripto para para birimidir. Gensler bunu bugün erken saatlerde verdiği bir röportaj sırasında açıkladı. Gensler’in yorumunu takiben, SEC’in, lider altcoin Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere diğer tüm kripto paraları düzenleyici gözetimi altına giren kripto para birimleri olarak gördüğü açıktır. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Birçok altcoin projesinde Halk, menkul kıymetler dediğimiz diğer finansal varlıklarda olduğu gibi bir getiri umuyor ve bu kripto varlıklarının birçoğu güvenliğin temel özelliklerine sahip… Bitcoin söyleyeceğim tek şey… bu bir metadır.

2018’den bu yana, birçok kripto para oyuncusu, SEC’in Corporation Finance’in eski direktörü William Hinman’ın tartışmalı konuşmasında lider altcoin Ethereum’un bir emtia olduğunu belirtiyor ve buna inanıyor. Bununla birlikte, o sırada SEC’in işlerinden sorumlu olmayan Gensler, CFTC tarafından düzenlenmesi gereken kripto para birimleri listesine ETH’yi eklemeyi reddettiği için Hinman’ın Ethereum sınıflandırmasına katılmıyor gibi görünüyor ve şunları söylüyor:

Ripple ve SEC davasında Ripple topluluğunu temsil eden John Deaton, “Ben ve 68 bin arkadaşım en başından beri ne söylüyorduk. Her altcoin tehlikede.

Altcoin projelerini zorlu bir süreç bekliyor

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, SEC’in 2020’nin sonlarında Ripple’ı ve iki yöneticisi, Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi yürütmekle suçladığını hatırlayın. Dava bir yıldan fazla bir süredir devam ediyor ve bazı avukatlar davanın gelecek yıl Mart ayına kadar sona erebileceğini tahmin ediyor. Ancak henüz dava ile ilgili net bir bitiş tarihi açıklanmamış durumda.

altcoin

SEC başkanının sadece Bitcoin’i bir emtia olarak görmesiyle, diğer kripto para birimlerinin Ripple ile benzer bir kaderi yaşaması bekleniyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu kripto projelerine karşı yeni bir dava açması sadece bir zaman meselesi. SEC’in bu baskıcı tavrı ve kripto para piyasalarında tedirginlikle karşılanmaya devam ediyor. Görünüşe göre lider kripto para birimi Bitcoin dışındaki tün kripto para birimlerini, önümüzdeki süreçte zor zamanlar bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku