Binance US CEO’sundan Sert Dogecoin (DOGE) Eleştirisi!

60

Binance US CEO’su, kripto para piyasasının temellerinin fiyatlardan daha önemli olduğunu söyledi. ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’nin (OCC) eski başkanı Brian Brooks, kısa süre önce Dogecoin (DOGE) ve diğer kripto para varlıkları hakkındaki görüşlerini paylaştı. CoinDesk ile yaptığı röpörtajda Brooks, Dogecoin fiyatları üzerindeki paniğin Bitcoin (BTC) ve diğer dijital para birimlerine zarar verdiğini söyledi.

Dogecoin draması piyasayı olumsuz yönde etkiliyor

Brooks şu anda Binance ABD’nin CEO’su olarak görev yapıyor. Dogecoin hakkındaki son yorumları, dünyanın en büyük 7. kripto para biriminin son 7 gün içinde değerinin yaklaşık yüzde 30’unu kaybetmesinden sonra geldi. An itibariyle, Dogecoin yaklaşık 38 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 0.29 dolar civarında işlem görüyor. Brook bu konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

Dogecoin fiyatı üzerinden meydana gelen panik ve kaos Bitcoin, Eth ve piyasada bulunun bazı harika projelerin ve güncellemelerin önüne geçerek engel teşkil etmesi. Umarım bu bir daha olmaz. Bunu kesinlikle istemiyoruz. Elon ve Saylor’un Bitcoin madencilik konseyi etrafında bir araya geldiklerini gördüğümde, bunun iyi bir şey mi yoksa kötü bir şey mi olduğunu bilmiyorum, ama bu onların kripto para sektöründe önemli bir rol oynamaya  çalıştıklarını gösteriyor. Umarın bu girişimleri piyasayı olumsuz yönde etkilemez.

Shiba Inu (SHIB) Hala İyi Bir Yatırım Seçeneği mi? Uzmanlar Yanıtladı!

Çinde ve ABD’de son zamanlarda meydana gelen gelişmeler Bitcoin madencilerini zor duruma sokmuşa benziyor. Çinli madenciler Kuzey Amerika‘ya taşınmaya başlarken, bazıları da Bitcoin madencilik makinalarını satışa çıkarmaya başladı bile.

Abartlı piyasa değeri

Fiyat açısından Dogecoin, 2021’de önemli kazançlar elde etti. DOGE’nin fiyatı, perakende tüccarların talebindeki artıştan sonra 8 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 0.73 dolar’a ulaştı. Son düşüşe rağmen, Dogecoin bu yılın başından bu yana hala yüzde 7 bin’den fazla arttı.

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, kısa süre önce Dogecoin ve piyasa değeri hakkındaki görüşlerini paylaştı. Silbert, DOGE’nin potansiyeline rağmen, kripto para biriminin 37 milyar dolarlık piyasa değerini hak ettmediğini belirtti. Silbert şunları söyledi:

 Doge’un zamanla ne hale gelebileceğini görmek beni gerçekten heyecanlandırıyor. Şu günlerde yerinde sayıyor fakat en tutkulu topluluklardan birine sahip. Ancak 37 milyar dolar değerinde olmayı hak etmeyen bir proje.

Elon Musk açıklık getirdi

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, kısa süre önce Dogecoin üzerindeki potansiyel etkisi hakkındaki söylentilere açıklık getirdi. Musk, geçen hafta bir tweet’te DOGE’nin resmi bir organizasyonu olmadığını ve Dogecoin üzerinde etki etme yeteneğinin sınırlı olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku