Binance Coin (BNB) Yakında İlk 10’daki Konumunu Kaybedebilir!

41

Binance Coin (BNB) geçen haftaya göre yaklaşık yüzde 6 düşerken, genelde ilk 10’daki diğer kripto para birimleri yükseliş gösterdi. BNB, kripto para borsası Binance’in yerel tokenı ve devam eden küresel düzenleyici baskının BNB fiyatını etkilemesi sadece bir zaman meselesi. Kripto para borsasının yasal düzenleyici sorunu endişe verici bir oranda büyüyor ve düzenleyici engellerin artmasıyla BNB  fiyatı düşebilir.

Binance küresel çapta sorun yaşıyor!

Borsa son zamanlarda sorunlarla gündemden düşmüyor. Toplam yedi ülke, borsanın ulusların kripto para düzenlemelerini karşılayamaması nedeniyle Binance’ın yasaklandığını duyurdu. Binance düzenleyici baskısı, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) ile başladı. FSA, Binance’in ülkede yeni yönergelere göre kayıt olmadan çalıştığını ve potansiyel olarak cezai bir suçla yargılanabileceğini belirtti. Singapur, ülkedeki yerel Binance Holdings Ltd. faaliyetlerinin denetlendiğini duyurarak Binance’i incelemeye aldı. Binance’in ayrılmak zorunda kaldığı bir diğer ülke ise Kanada oldu.

Binance Yangını Sönmüyor: Borsaya Bir Şok da HongKong’dan!

Tayland, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Binance’e karşı bir cezai soruşturma emri verdikten sonra, Binance karşıtı ülkeler arasına katıldı. İngiltere’nin FCA’sı, yatırımcıları ve şirketleri ülkede faaliyet gösterme yetkisi olmadığı için Binance’den uzak durmaları konusunda uyararak borsaya karşı işlem yapıyor. İngiltere’nin Binance karşıtı duruşunun yanı sıra, Cayman Adaları Para Otoritesi (CIMA) Binance hakkında soruşturma emri verdi. Son zamanlarda İtalya, ülkede yetkisiz yatırım hizmetleri sunduğu için Binance’e karşı düzenleyici baskıya katıldı.

700’den fazla dava açıldı!

Binance karşıtlığı sadece hükümetler ve kurumlarla sınırlı değil. 700’den fazla trader, ani bir düşüş sırasında teknik hata nedeniyle Binance’e dava açtı. Mayıs ayında kripto para birimleri aniden düşmeye başladığında Binance dondu ve kullanıcılarını kaosun ortasında mahsur bıraktı. Borsa bir saatten fazla dondu ve yüzlerce ve binlerce trader’ın servetine mal oldu. Binance, mevzuat ve uyumluluk endişeleriyle çamura saplanmışken, FTX şimdiye kadarki en büyük kripto para değerlemesinde fon topladı. FTX’in kurucusu Bankman-Fried, FTX’in yakın zamanda Binance’deki hisselerini de geri aldığını söyledi ve şunları ekledi:

İşletmelerimizin sektörde oynadığı rol düşünüldüğünde bunun mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bize ileriye dönük daha fazla esneklik sağlayabilir.

Binance 393 Milyon Dolar Değerinde BNB yaktı: Fiyata Etkisi Olacak mı?

Bu, kripto para topluluğunda oldukça tartışmalı bir konuydu ve FTX’in Binance’tan çekilmesi, düzenleyici engellerden uzak durmak ve hacim olarak en büyük borsayı geçmeye hazırlanmak için bir strateji olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku