İşte Hafta Sonu Rallisi İçin Alınabilecek 5 Kripto Para!

64

Piyasa, hafta ortasındaki satışların ardından toparlanırken, analist Simon Chand hafta sonu rallisi için satın alınabilecek en iyi kripto para birimini belirlemeye karar verdi.

Axie Infinity (AXS)

Axie infinity (AXS), şu anda istikrarlı bir şekilde iyi performans gösteren birkaç büyük kripto para birimi arasında sayılabilir. Gün içinde ATH’si olan 32.19 dolara ulaşan AXS, o zamandan beri 30.78 dolara kadar geri çekildi. Ancak altcoin’in bu fiyatı bile son 24 saatte %30, geçen hafta %30’luk bir artışı temsil ediyor. Daha da etkileyici olanı, son iki haftada %150 ve geçen ay %850 artmış olması. Analiste göre, bu AXS’i geçen ay en iyi performans gösteren altcoin haline getiriyor. Chand, altcoin’in rallisinin hafta sonu ve sonrasında devam etmesi için iyi bir şansı olduğunu düşünüyor.

Lider kripto para Bitcoin (BTC)

Salı günü yedi günün en düşük seviyesi olan 29.500 dolara düştüğünden beri, Bitcoin 32.500 dolarıın biraz üzerine çıktı. Üç günde %10’luk bir artış gösteren BTC, bazı altcoin’lerin sahip olduğu kadar güçlü bir sıçrama yaşamasa da o kadar sert düşmedi. Bu, onu diğer birçok kripto para biriminden daha güvenli bir yatırım haline getirirken, önemli bir avantaj sağlıyor.

Bitcoin son yedi gün içinde %2,5 arttı. Öte yandan, son iki haftada %1 düştü ve son 30 gün içinde sabit kaldı. Ayrıca ATH’si olan 64,804 doların %50 altında. Chand’e göre, bu yüzdeler harika olmasa da hafta sonu bir ralli olacaksa, Bitcoin mutlaka dahil olacak.

İkinci büyük kripto para Ethereum (ETH)

Çok iyi bir toparlanma yaşayan Ethereum, salı günü 2.000 dolardan 1.700 dolara düştüğünden beri %17 arttı. Ayrıca son 24 saatte yaklaşık %2, geçen hafta %7,5 ve son 30 günde %9,5 arttı. Bununla birlikte, kripto para biriminin ATH’si olan 4.356 dolara kıyasla %52,8 düştü.

Çok beklenen yükseltme EIP-1559’u 4 Ağustos’ta piyasaya sürecek. Bu, kripto para biriminin ücret sistemini daha adil ve verimli hale getirmeyi amaçlarken, aynı zamanda ücretlerin bir kısmının yakılmasını da başlatacak. Analiste göre, stake arzı azaltırken ETH talebini büyük ölçüde artıracağını söylemeye gerek yok.

Meme kripto para Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) de Simon Chand’in hafta sonu satın alınacak en iyi kripto para birimi listesinde yer alıyor. Yedi günün en düşük seviyesi 0.162516 dolar ile mevcut fiyatı 0.192828 dolar arasında %18.6 artan DOGE geçen hafta yüzde 5,5 arttı. Bununla birlikte, ATH’si olan 0,731578 doların %73 altında kalmaya devam ediyor.

DOGE, yukarıdaki çizelgede gösterildiği gibi, genellikle düşüşlerden sonra güçlü bir şekilde geri dönme eğiliminde. Ayrıca önümüzdeki ayın başında gelecek birkaç büyük güncellemeyi bekliyor. Bu güncellemelerle birlikte muhtemel Dogecoin talebi artabilir.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT), yedi günün en düşük seviyesi olan 10.62 dolardan bu yana %23 arttı. Şu anda 13.14 dolar olan fiyatı, geçen haftaya göre %5.8’lik bir artışa işaret ediyor. Bununla birlikte, kripto para birimi geçtiğimiz iki hafta içinde %14 ve geçtiğimiz ay %10 oranında düşüş yaşadı. Ayrıca ATH’si olan 49.35 doların %73 altında.

DOT’un son zamanlardaki zayıf performansı, onu güçlü bir şekilde toplanmaya hazırlıyor. Ayrıca, kurumsal yatırımcıları cezbeden bir proof-of-work statüsü ile son ayı piyasası sırasında nispeten iyi bir performans sergiledi. Aynı zamanda parachains’i yayma sürecinde olması altcoin’e olan talebi artıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Insidebitcoins.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku