Binance CEO’su Raporu Yalanladı! İşte detaylar

36

Kripto para piyasasındaki sular durulmuyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in altcoin’i Binance Coin (BNB) adına bir soruşturma başlattığı duyurulmuştu. Raporda belirtilenlere göre Komisyon, ABD menkul kıymetler yasalarının olası ihlalleri nedeniyle Binance için araştırma başlattığını duyurdu. Binance CEO’su “CZ” Salı günü, Reuters’in borsanın yaklaşık 2.35 milyar dolarlık yasa dışı işlemi kolaylaştırdığına dair bir raporunu yalanladı. İşte detaylar…

Binance CEO’su Reuters raporuna yanıt verdi

CZ, Binance’in siber güvenlik ekibi ile Reuters arasında Reuters raporunu çürüttüğüne inandığı 50 sayfadan fazla e-posta kaydı yayınladı. Pazartesi günü Reuters, Binance’in kara para aklamayla mücadele konusundaki zayıf kontrollerinin ve KYC kurallarının, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlığı grubu Lazarus’tan Binance aracılığıyla 2.35 milyar dolar değerinde kara para aklanmasına, darknet piyasası Hydra’da yasadışı uyuşturucu satışına ve 2017-2022 arasında yatırım dolandırıcılığına neden olduğunu bildirdi. Reuters ayrıca, kolluk kuvvetlerinin Monero’nun kara para aklama riski taşıdığına dair uyarılarına rağmen, Binance’i platformunda Monero ticaretine izin vermesi konusunda sorguladı.

Binance, Terra Yatırımından Milyarlarca Dolar Kaybetti!

Ayrıca haber kaynağı, soruşturmanın blockchain verileri, mahkeme kayıtları ve kanun uygulayıcı ifadelerle desteklendiğini iddia etti. Ancak e-posta alışverişleri, Reuters ve Binance’in iddialar üzerinde bir anlaşmaya varamadıklarını gösteriyor. Binance, Reuters gazetecilerinin Lazarus ve Hydra dava dosyaları üzerinde çalışan iki kıdemli araştırmacı Tigran Gambaryan ve Matt Price ile konuşmayı reddettiğini savunuyor. Gambaryan ve Price artık Binance’de siber güvenlik ekibine liderlik ediyor. Ayrıca haber kaynağı, Binance’in yatırım dolandırıcılıklarıyla ilgili UID ve cüzdan bilgilerini incelemesine izin vermeyi reddettiğini söyledi ve şunları ekledi:

Binance platformundaki uygun AML politikaları ve uygulamalarının bir sonucu olarak finansal özgürlük, mahremiyet ve etkili kanun uygulama yardımı bir arada bulunuyor.

BNB ICO üzerinden SEC soruşturması başladı

Binance, şeffaf kripto ticareti sağlamak ve suç önlemeye odaklanmak için düzenleyiciler, politika yapıcılar ve kanun uygulayıcı kurumlarla birlikte çalıştığını iddia ediyor. Bu arada SEC, Binance’in 2017’de BNB token’inin ilk kripto para arzı (ICO) sırasında menkul kıymetler yasasını ihlal edip etmediğini de araştırıyor. SEC, kripto para birimlerinin çoğunun menkul kıymetler olduğunu iddia etti ve birçok ICO projesine karşı dava açtı. Aslında Binance, güvenlik olarak yanlış anlaşılma olasılığına ilişkin BNB teknik incelemesinin ifadesini 2019’da değiştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpage
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku