Binance CEO'su Piyasaları Yorumladı: Düşüş Bitmedi!

Binance CEO’su Piyasaları Yorumladı: Düşüş Bitmedi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kısa bir süre önce yaptığı bir röportajda, kripto para piyasasının güncel durumunu değerlendirerek görüşlerini açıkladı.. FTX’in çöküşünün yarattığı bulaşıcı etkinin bir süre daha devam edeceğine işaret eden Zhao, sektörün genel durumunun hala iyi olduğunu dile getirdi. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Binance CZ, FTX’in çöküşüyle birlikte ardı ardına yaptığı açıklamalarla gündemden düşmüyor.

Binance CEO’su: FTX’in etkisi bir süre daha devam edecek

Lider kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kısa bir süre önce Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, kripto piyasasının güncel durumu üzerine açıklamalarda bulundu. Kardeş şirketi Alameda Research’ü desteklemek için müşteri fonlarını kullandığına yönelik iddialar ve Binance ile yaşadığı krizi takiben 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunan kripto para borsası FTX’in çöküşünün yarattığı bulaşıcı etkinin bir süre daha devam edeceğine işaret eden Zhao, sektörün genel durumunun hala iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

binance

Binance CEO’su, FTX’in milyarlarca dolarlık kayıplar yaşadığını belirterek, bu durumun kripto para piyasalarına olumsuz bir şekilde yansıdığını ve sektörün gelişimini yavaşlattığını dile getirdi. Zhao, sektöre olan güvenini de yineledi. Röportajında iflas eden kripto kredi şirketi Voyager Digital ile ilişkilerine de değinen Zhao, Voyager Digital’ın varlıkları için yeni bir teklif sunacaklarını ifade etti.

Changpeng Zhao: “Çin ile hiçbir bağlantımız yok”

Öte yandan; Zhao, Binance’in Çinli bir şirket olmadığı yönündeki vurgusunu da tekrarladı. “Binance Çinli bir şirket değil; Çin ile hiçbir bağlantımız yok” diyen CEO, kendisi Çinli gibi gözüktüğü için şirketinin de Çinli olduğuna inanıldığını dile getirdi. Zhao, eylül ayı başlarında da benzer bir açıklama yapmış ve Çin’le kişisel ve ticari geçmişine ilişkin ayrıntıları paylaşmıştı. Açıklamasında Binance’in Çin merkezli bir platform olmadığını vurgulayan Zhao, platformun Çinli bir şahıs tarafından gizlice yönetildiğine yönelik komplo teorilerinin asılsız olduğunun da altını çizmişti.

binance

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, ünlü CEO yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Binance’in Voyager’a teklif vermesi konusunda herhangi bir problem bulunmuyor. Binance bir Çin firması değil. Çin ile herhangi bir bağlantımız yok. Bunu çok kez ifade etmeme rağmen ben Çinli göründüğüm için insanlar böyle düşünebiliyor. Şunu da söylememde fayda var 30 yıldır Kanadalıyım.

Binance CEO’su Piyasaları Yorumladı: Düşüş Bitmedi!