Bitcoin’de 10 bin dolar problemi sürüyor

0 0

Haziran Bitcoin için çok şiddetli bir şekilde başladı. Haziran ayının ilk gününde birincil kripto para birimi 10 bin 500 dolarlık direnç noktasını test ettikten sonra üç ayın en yüksek seviyesini gördü.

Ancak Bitcoin fiyatı Bitstampta 9 bin 135 dolara ve hatta BitMEX borsasında daha da aşağıda olduğu için düşüş daha da hızlı oldu.

BTC / USD BitStamp 1 Günlük Grafik

Geçtiğimiz günlerde 50 nötr alan etrafında kararsız olan RSI göstergesini de göz önünde bulundurarak işlem hacmindeki düşüşle birlikte volatilite azaldı.

Tüm bu süre boyunca Bitcoinin günlük olarak kıramayacağı bir aylık azalan trend çizgisi bulunuyor.

Sonuç olarak geçen haftaki iki yanlış ve çok sayıda başarısız kırılma girişiminden sonra düşüş hareketi arttı.

Temel Destek ve Direnç Seviyeleri

İlk büyük direnç noktası şu anda 9 bin 750 dolar civarında. Bu söz konusu azalan trend çizgisinin direnç noktası.

Ayrıca 10 bin dolara kadar tüm alanın talep yığınlarıyla dolu olduğunu ve özellikle 9 bin 800 dolar civarında seyrettiğini unutmamak gerekiyor.

Bitcoinin yukarıda kırılması durumunda ilk beş basamaklı direnç 10 bin 200 dolar civarında ardından 2020 itibariyle en yüksek 10 bin 500 dolar civarında olması bekleniyor.

Düşüş yönünden bakıldığında ilk önemli destek günlük grafikte mavi yükselen trend çizgisi ile birlikte 9 bin 400 dolar civarında işlem görürken; Salının düşük seviyesi daha aşağıda 9 bin 135 dolar ardından 9 bin ve 8 bin 800 dolar olarak devam ediyor.

BTC / USD BitStamp 4 Saatlik Grafik

Toplam Piyasa Değeri: 2735 milyar dolar

Bitcoin Piyasa Değeri: 176.9 milyar dolar

BTC Dominance Endeksi:% 64.7
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku