Binance CEO’su Bitcoin (BTC)’deki Çöküşü Yorumladı!

3.154
Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para piyasasında meydana gelen sert düzeltme ve Bitcoin (BTC)’e dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Binance CEO’su: Bitcoin, bunun da üstesinden gelecek!

Yakın tarihli bir tweet’te CEO, düşüşün kripto para tarihinde anlık bir düşüşten başka bir şey olmayacağını iddia ederek yatırımcıların endişelerini gidermeye çalıştı. Net değerinin 17,7 milyar dolar olduğu tahmin edilen dünyanın en zengin kripto para patronu, Bitcoin’in geçmişte birçok büyük çöküşün üstesinden geldiğini hatırlattı. Yönetici ayrıca, yatırımcıları duygularını kontrol etmeye çağırdı. Paniğe yenik düşenler, çok fazla riskle başa çıkamıyorlarsa pozisyonlarını azaltmayı düşünmeli. Bugün erken saatlerde, Bitcoin fiyatı Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 30 bin dolar seviyesinin altına düştü.
Bitcoin ivme kaybederken, devasa satış, önde gelen altcoin projelerinden biri olan Terra’nın çakılmasıyla daha da kötüleşti. Stablecoin UST, 0.70 doların altına düştükten sonra, LUNA yüzde 60’tan fazla değer kaybetti. Bu, Aralık 2020’deki SEC davası nedeniyle değerinin yarısından fazlasını kaybeden XRP’den bu yana herhangi bir büyük kripto para birimi projesi için en büyük bir günlük düşüş oldu. Binance para çekme işlemlerini askıya aldıktan ve Luna Vakfı (LFG) tüm Bitcoin rezervlerini dağıttıktan sonra, stablecoin 0,9 doların üzerine çıkmayı başardı. Yine de, bu benzeri görülmemiş önlemler, UST’yi 1 dolara geri itmeyi başaramadı. Birçok uzman, stablecoin’in büyük bir başarısızlıkla sonuçlandığını iddia ediyor.

 

El Salvador, 500 BTC aldı: Şimdiye kadarki en büyük alım!

Bloomberg’e göre, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’un bu yılın Ocak ayı itibariyle en az 1.801 Bitcoin’i olduğu tahmin ediliyordu. El Salvador, dün 30.744 dolarlık fiyatla 500 BTC daha aldı. 15 milyon  dolar değerinde yine BTC alan ülkenin sahip olduğu BTC sayısı 2.300’ü geçti ve an itibariyle yaklaşık 71,3 milyon dolar değerinde. Yeni satın alma, daha önce bir kerede 420 Bitcoin satın alan ülke tarafından şimdiye kadarki en büyük Bitcoin alımı oldu. Piyasa, derinden sarsıntı yaşarken, El Salvador’un dipten BTC satın alması mükemmel bir fırsat olarak değerlendirildi.
Uluslararası Para Fonu’nun Bitcoin’i yasal para birimi ilan etme riskleri konusundaki eleştirilerine rağmen, Orta Amerika ülkesi birkaç kez fiyat düşüşünden yararlanarak Bitcoin satın almıştı. 7 Aralık 2021’de Salvador cumhurbaşkanı, ortalama 48.670 dolar fiyatla 150 BTC satın aldığını duyurdu.
Ülke ayrıca ABD’dedeki indirim günü olan ”Kara Cuma” vesilesiyle bundan bir hafta önce 100 Bitcoin aldı. 21. yüzyılın 21. yılının son ayının 21. gününü kutlamak için Nayib Bukele, 21 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu. Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 9 düşüşle 32,544 dolar seviyesinde işlem görüyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku