Binance 393 Milyon Dolar Değerinde BNB yaktı: Fiyata Etkisi Olacak mı?

30

Kripto para borsası Binance, üç ayda bir gerçekleştirdiği BNB yakma işlemini tamamladı. Ancak bu sefer fiyat tepki vermedi.

BNB fiyatı etkilenmedi

Binance topluluğunda en çok beklenen olaylardan biri, BInance Coin’in (BNB) üç ayda bir yakılmasıdır. Bu sefer, şirket neredeyse 400 milyon dolar değerinde BNB yaktı. İşlem hacmi açısından dünyanın lider borsası Binance, BNB’nin 16. çeyrek yakma işlemini tamamladı. Şirkete göre,  yaklaşık 1.296.728 BNB yakıldı ve toplam değeri yaklaşık 393.673.653 dolar. Geçen sefer, Nisan ayında borsae daha az BNB yaktı, ancak kümülatif USD değeri daha yüksekti. Bu miktar yaklaşık 600 milyon dolardı. Ayrıca, Binance yeni bir yakma planına geçtiğinden, yakma işlemini tersine çevirmenin ve şirketin kârını hesaplamanın artık mümkün olmadığını belirtmekte fayda var.

Binance Yangını Sönmüyor: Borsaya Bir Şok da HongKong’dan!

Fiyatın tepki olarak arttığı önceki zamanların aksine, bu sefer BNB fiyatı etkilenmedi ve bu muhtemelen şu anda karşı karşıya olduğumuz durgun piyasa koşullarının bir işareti. Borsa CEO’su Changpeng Zhao, ayrıca 16 milyon BNB’nin daha kilidinin açıldığını ve BNB’nin teknik incelemesindeki programa göre bir ekip adresine taşındığını da açıkladı. Ancak, herhangi bir şüpheyi ortadan kaldırmak için, “ekip şimdiye kadar tek bir BNB takımı kullanmadı veya satmadı, sadece onları yaktı” diye hatırlattı.

Binance zor günler geçiriyor

2021’in ilk birkaç ayında çok kazandıran kripto para birimleri, Mayıs’tan itibaren yatırımcılar için büyük kayıplara yol açtı. Kripto borsalarında meydana gelen donmalar da yatırımcıların kayıplarının artmasına neden oldu. Bugün dünya genelinde yüzlerce hatta binlerce Binance kullanıcısı 19 Mayıs’ı “kara gün” olarak hatırlıyor ve kaybettiği paraları geri almak için uğraşıyor.

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi: BNB'de Yükseliş Devam Edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in ve diğer dijital varlıkların fiyatı bu yılın başlarında görülmemiş bir yükseliş kaydetti ve dünya genelinde bir yatırım çılgınlığı meydana geldi. Bu yatırımların büyük bir kısmı da Binance üzerinden gerçekleşti. Veri analizi yapan CryptoCompare’in bildirdiğine göre, sadece Mayıs ayında Binance üzerinden 2,5 trilyon dolarlık türev varlık alım satımı meydana geldi. Kripto paraların hızla değer kaybetmesi, Binance’in çok büyük hacimli alışverişleri yönetme kapasitesine de darbe vurarak kullanıcıların tepkilerine neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku