Bankaların kripto paralara ilgi göstermesinin asıl nedeni ne?

0 0

2019 Yılında kriptopara sektörü için en önemli haberlerden bir tanesi Almanya’dan gelmişti. Almanya Federal Parlementosu Bundestag ülkede bankaların 2020 yılında Bitcoin ve diğer kriptoparaları saklamasına ve alıp-satmasına olanak sağlayan bir yasa tasarısını onaylamıştı.

Yeni yılın ilk ayını bitirmeye yaklaştığımız şu günlerde benzer bir açıklamayı bu kez ABD’nin Hawaii Eyaleti yaptı. Hawaii Eyalet Senatosu bankaların dijital varlıklar için saklama hizmeti sunmasına imkan veren yasa tasarısının ilk mütalaasını tamamladı.

Tasarı bankaların dijital varlıklara saklama hizmeti sunabilmesi için hangi yükümlülükleri yerine getirmesi gerektiğini açıklıyor. Kriptopara saklama hizmetleri müşterilerin dijital varlıklarını emanet olarak güvenli bir şekilde tutma bu varlıkları yönetme fon yönetimi ve müşteri talimatlarının yerine getirilmesini kapsıyor.

ERKAN ÖZÜN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku