Yatırımcılar portföylerinde hangi kripto para birimlerini tutuyor?

0 1

CoinMarketCapten alınan Bitcoin ve kripto piyasası rakamları günlük hacimlerdeki verilerden son derece daha güvenilir bir kaynak. Ancak her bir kripto para biriminin ne kadarının orada olduğu konusunda biraz daha bilgiye ihtiyaç var gibi.

Soru şu: Yatırımcılar portföylerinde gerçekte hangi kripto para birimleri tutuyor?

BİTCOİN TEKNİK YORUMUNU DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Shrimpy Portfolio Management uygulamasının arkasındaki ekip bize bu sorunun arkasındaki cevabı bulmak için iyi bir kaynak sunuyor. 
Burada sorunun cevabının bulmak için piyasa değerini göz ardı ederek bunun yerine Bitcoin ve kripto para birimlerinin portföylerdeki hakimiyetine ve popülerliğine bakılması gerekiyor. 

Hakimiyet portföylerdeki bir kripto para biriminin ortalama ağırlığını gösterir. Bu portföylerin göreceli değerlerini yok sayar. Yani yüzde 25 BTC içeren 100 milyon dolarlık bir portföy ve yüzde 75 Bitcoin içeren 10 bin dolarlık bir portföy yine de yüzde 50 BTCde ortalama olacak.

Popülerlik örnek portföylerin yüzde kaçının belirli bir token’e sahip olduğunu ölçtü ve her birinde göreli oranı görmezden geldi. Dolayısıyla 10 portföyün her biri yüzde 5 ETH içeriyorsa ETH yüzde 100 popülerliğe sahip olacak. 

Açıkçası Bitcoin kripto piyasa değeri ile egemenlik ve popülerlik metrikleri arasında bir miktar örtüşme olması muhtemel. 

Popülerliği düşünürsek… 

Shrimpy şaşırtıcı bir şekilde portföylerin yüzde 72.4ünde görünen Bitcoinin en popüler belirteç olduğunu buldu. Bunun yanında Ether yatırımcıların yarısından fazlası tarafından tutuluyor. Oranı yüzde 54 civarında… 

Diğer popüler kripto para birimleri Binance Coin (% 40.1) XRP (% 38.7) Litecoin (% 37.7) Stellar (% 32) EOS (% 27) Cardano (% 26.3) Bitcoin Cash (% 24.5) ve Monero ( % 21.4).

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku