Balinalar Ethereum Biriktirmeye Devam Ediyor! Fiyat Ne Olacak?

342

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), mevcut piyasa düşüşü sırasında güçlü bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı. Ethereum 2 bin dolar seviyesinde gezinmeye devam ederken, zincir içi veriler yakın vadede olası bir fiyat artışına işaret ediyor. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

Ethereum gas ücretleri düşüyor, balinalar birikim yapmaya devam ediyor

Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum gas ücretinin on ayın en düşük seviyesi olan 2.54 dolara düştüğünü bildirdi. Santiment ayrıca konuyla ilgili şunları söyledi:

Ethereum’un ortalama ücretleri aşırı derecede düşük ve yatırımcılara şu anda işlem başına sadece 2,54 dolara mal oluyor. Bu, Temmuz ayından bu yana en düşük ETH maliyet seviyesi. Tarihsel olarak (ancak hiçbir şekilde otomatik olarak değil), ortalama işlemler 5 doların altına düştükten sonra ETH fiyatları yükselir.

Balinalar Ethereum Biriktirmeye Devam Ediyor! Fiyat Ne Olacak?
Zincir üstü veriler, Ethereum’un son zamanlarda güçlü bir birikim altında olduğunu gösteriyor. Cüzdanlarında 10 bin ila 100 bin ETH arasında herhangi bir yerde tutan balina adres grubu, Mart ayındaki 28.3 milyon ETH’den bugüne kadar 29.0 milyon ETH’ye yükseldi. Bu, balinaların yaklaşık 1,4 milyar dolar değerinde 700 binden fazla ETH satın aldığı anlamına geliyor. Bu balina adresleri şu anda toplam ETH arzının yaklaşık dörtte birini elinde tutuyor. Yukarıdaki görüntüden, her fiyat düşüşünde biriken balinalarla farklılık açıktır. Ancak balinalarla birlikte Ethereum perakende yatırımcıları da eşit şekilde katıldı. 1 ila 10 ETH arasında herhangi bir yerde tutan Ethereum balina adresleri bu dönemde önemli ölçüde büyüdü.

Balinalar Ethereum Biriktirmeye Devam Ediyor! Fiyat Ne Olacak?

Son bir buçuk ayda, 1 ila 10 ETH arasında tutan ETH balina adresleri 1,14 milyon adresten 1,19 milyon adrese yükseldi. Endüstri uzmanları, son fiyat düşüşünden sonra kripto para piyasasında bir rahatlama rallisi olabileceğini öne sürüyorlar. Ethereum günlük kapanış bazında 2 bin doların üzerinde kalmayı başarırsa, ETH fiyatı 2.300 dolarlık hemen fiyat hedeflerine ulaşabilir. Bununla birlikte, rahatlama rallisi daha geniş bir piyasanın yukarı yönlü desteğiyle devam ederse, ETH fiyatı 3 bin dolara veya buna daha yakın bir seviyeye çıkabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku