Avustralyalı Milyarder İş Adamı Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı: Hazır Olun!

1.539

Avustralya’nın en başarılı fon yöneticilerinden biri olduğuna inanılan Douglass, son zamanlarda kripto piyasasının çökmesinin kaçınılmaz olduğu ve kripto paraların en köklüsü olan Bitcoin (BTC)’in bile değerinin sıfıra düşeceği konusunda uyardı. İşte Douglass’ın kripto piyasasının patlamaya mahkum olduğuna dair söyledikleri. Magellan Financial Group, küresel hisse senetlerinde ve küresel olarak listelenen altyapıda 113 milyar Avustralya dolarından fazlasını yönetmektedir. Bu nedenle, baş yatırım sorumlusu Hamish Douglass, neyin iyi bir yatırım ve neyin riskli bir yatırım olduğu konusunda biraz bilgi sahibidir. Bu yüzden kripto para piyasasıyla ilgili uyarısını dinlemekte fayda var.

Mantıksız davranış kripto çılgınlığını körüklüyor

Douglass, lider kripto para Bitcoin ve diğer altcoinlerin sert bir şekilde çökeceğine inanıyor. Avustralya Mali İnceleme Birimine verdiği demeçte şöyle konuştu:

Merkez bankaları tarafından desteklenmeyen veya varlıklar tarafından desteklenmeyen tüm bu kripto para birimlerinin eninde sonunda sıfıra gideceğini tahmin ediyorum.

Douglass sadece korkunç uyarısını vermekle kalmadı, aynı zamanda kripto para birimi fiyatlarının neden dramatik bir düşüş yaşayacağına inandığına dair bir fikir verdi. Spesifik olarak, kripto piyasasının şu anda spekülatif bir balonda olduğuna ve fiyatların, birçoğunun çok az içsel değere sahip olmasına rağmen, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için yüksek fiyatlar ödeyen yatırımcıların irrasyonel davranışları tarafından yönlendirildiğine inanıyor. Douglass Avustralya Mali İnceleme Birimi ile konuşmasına şöyle devam ediyor:

Kripto para birimleri, arkasında kült benzeri bir takipçi kitlesi ve ölçeği olması nedeniyle çok, çok, uzun bir süre içinde gördüğüm en büyük mantıksızlıklardan biri.

Douglass, pozisyonunun popüler olmayacağını bildiğini belirtti ve yaklaşan bir kripto çöküşüyle ​​ilgili uyarısını yayınlayarak kendisini potansiyel saldırılara açtığının farkında olduğunu söyledi. Bununla birlikte, bu yatırımların fiyatının, kripto para beklentilerinin sağlam bir analizine dayalı rasyonel yatırım kararları vermek yerine, rakiplerini çevreleyen yutturmacaya kapılan insanlar tarafından şişirildiğinden emin olduğunu da belirtti. Son yıllarda fiyatları yükselten Bitcoin ve diğer kripto para çılgınlığına atıfta bulunarak, baş yatırım sorumlusu şunları belirtti:

Katılan milyonlarca insan var. Bazı insanlar, daha önce hiç yatırım yapmadılar ve şimdiye kadar sahip oldukları tek grup kripto para birimi ve neredeyse bir din gibi.

Magellan fonları Bitcoin alımı yapmadı

Kripto para konusundaki duruşu nedeniyle, Magellan fonlarının hiçbirinin Bitcoin veya diğer kripto paralara sahip olmaması şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, Bitcoin ve diğer altcoinlerin çöküşünün yatırımcı güvenini etkilemesi durumunda daha geniş piyasaları etkileyebileceğinden endişe duyduğunu da dile getirdi. Karamsar görünümüne rağmen, Douglass kripto para balonunun ne zaman patlayacağına dair bir tahminde bulunmak yerine, Financial Review’a şunları söyledi:

Bu arada, bunun ne zaman olacağını söyleyemem. Kısa süre içinde olabilir, gelecekte oldukça uzun bir süre içinde olabilir… Sanırım 20 yıl sonra geriye dönüp baktığımızda, mantıksızlığın vaka çalışması olacak.

Tabii ki, Douglass’ın görüşünü paylaşan da var ancak diğerleri Bitcoin konusunda daha iyimser. Kripto para yatırımları satın almadan önce, milyarderin risk konusunda haklı olup olamayacağını ve kripto para fiyatlarının gerçek dünyada çok az faydası olmasına rağmen kripto para fiyatlarının bu kadar hızlı yükselmesinin nedenini düşünmeye değer.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku