Anket yapıldı… Sonuçlar dikkat çekici

0 0

Anket katılımcılarının % 70inden fazlası son on iki ayda yiyecek kıyafet satın almak veya kira ödemek için kripto para varlıklarını kullandı.

Bitcoin HODLersın yükselişte olduğunu gösteren çok sayıda rapora rağmen yakın tarihli bir anket bunun tersini ortaya çıkardı. Dijital varlıklara sahip olan katılımcıların yaklaşık % 70i kripto paralarını yiyecek giyim ve hatta eğitim için kullandıklarını söyledi.

Kripto Kullanıcıları Aslında Elindeki Kripto Paraları Harcıyor

BlockCard 35.000den fazla kripto para birimi yatırımcısının ödemeler için kripto kullanıp kullanmadıklarını bulmak amacıyla anket yapmak için Bitcoin Market Journal ile ortaklık kurdu. Sorulardan bazıları son on iki ayda herhangi bir dijital varlık harcayıp harcamadıklarını hangi ürünlere harcadıklarını ve önümüzdeki yıl aynı şeyi yapmayı planlayıp planlamadıklarını içeriyordu.

Araştırmanın sonuçları oldukça kesindir. Ankete katılanların % 70inden fazlası geçtiğimiz yıl bazı ürünleri satın almak için kripto varlıkları kullandıklarını söyledi.Harcama kategorileri çok yönlü olduğu da orataya çıktı.

Katılımcıların  % 11i gıda% 84ü giyim ve konfeksiyon % 126sı eğlence ve % 84ü eğitim için kripto kullandı. Kiralarını ödemek için kripto para kullananların oranı ise % 5.  

Ankette ortaya çıkan en ilginç detay katılımcıların % 7731nin daha fazla kripto para satın aldığı.

Ne Kadar Harcıyorlar?

Ankete katılanların yaklaşık % 59u geçen yıl 100 ila 10.000 dolar arasında harcadıklarını belirtirken sadece % 12.22si 10.000 dolardan fazla ürün satın aldığını belirtti.

Bununla birlikte çoğu insan dijital varlıkları harcamaya devam etme istekliliğini ifade etti (% 765). % 14ü HODLingi tercih ettiğini söylerken kalan % 95 kararsızdı. Ayrıca kripto para birimi ödemelerini kabul eden yetersiz mağaza sayısı gibi sorunları gündeme getirdiler

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku