Anket yapıldı… Bu piyasaya ne zaman girdiniz?

0 0

Bir Twitter araştırmasına göre çoğu topluluk üyesi bu alana üç yıldan daha uzun bir süre önce girdi. Bununla birlikte geçen yıl birçok insanı da cezbetti ve bunun DeFi çılgınlığı olup olmadığı sorusunu gündeme getirdi.

Yakın tarihli bir ankette seçmenlerin çoğunluğu kripto para birimi alanına üç yıldan daha uzun bir süre önce girdiklerini belirtti. Buna karşılık yüzde 94 DeFi patlaması sırasında son üç ayda geldiklerini söyledi.

Yüzde 43 kripto emektarları

Kripto para topluluğu 2009da Bitcoinin yaratılmasıyla nispeten yakın zamanda ortaya çıksa da benzersiz özellikleriyle yeni katılımcıları çeken sürekli büyüyen bir alandır. Yakın zamanda yapılan bir anket seçmenlerin kripto piyasasına ne zaman girdiğine ışık tutmayı amaçladı.

Nihai sonuçların da gösterdiği gibi çoğunluk (yüzde 429) üç yıldan fazla bir süredir sektörde olduklarını söyledi. Bu belirli yanıt en önemli zaman dilimini kavradığından bu biraz beklenebilir. BTC’nin 2009’daki lansmanından 2017 yazına kadar sahaya giren herkes bu kategoriye giriyor.

İkinci en büyük zaman aralığı – 1-3 yıl tüm oyların yüzde 335ini aldı. Bu kategorideki topluluk üyeleri birçok değişken zamanda alana girdiler. Bunlar arasında yaklaşık üç yıl önce başlayan ICO patlaması ve parabolik fiyat artışı takip eden ayı piyasası ve takip eden piyasa canlanması yer alıyor.

“Bir yıldan az” cevabını alan yüzde 14.2 Çinden gelen olumlu haberlerin ardından geçen yıl Ekim ayında büyük bir artış gördü. Ancak başka bir güçlü fiyat gelişimine de tanık oldular ancak bu sefer ters yönde. Piyasa Mart ayı ortasındaki satışlarda birkaç saat içinde yüzde 50 düştü.

 2020’nin En Ateşli Trendi Nedir?

Geçtiğimiz yıl ve özellikle de son altı ayda katılan topluluk üyelerinin önemli bir kısmının bu yıl bu alandaki en sıcak trend olan merkezi olmayan finans (DeFi) tarafından çekildiğini varsaymak belki de güvenlidir.

DeFi 2020 yapımı bir ürün olmasa da son birkaç ayda özellikle verim çiftçiliğinin büyümesiyle popülaritesini artırdı.

Yatırımcılar çok sayıda kripto para birimini haftalık ve hatta bazen günlük olarak açılan çeşitli protokoller halinde bir araya getiriyor. Bu tür projeler madeni paralarını stake etme karşılığında yüksek ödüller sunarak yeni katılımcıları cezbediyor. Sonuç olarak DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer Mart 2020de yaklaşık 500 milyon dolardan Eylül ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 10 milyar dolara yükseldi.

Bu nedenle anketin altındaki yorumlardan çok azının likidite havuzlarını verim çiftçiliğini ve DeFiden elde edilen karı nakde çevirmeyi anlamada en büyük başarıları olarak adlandırılması şaşırtıcı değil.

Bu özel çılgınlık 2017de yukarıda bahsedilen ICO patlaması sırasındaki duruma benziyor. Bununla birlikte bu eğilim oldukça şiddetli bir şekilde patladı ve birçok insanın para kaybetmesine neden oldu. Sonuç olarak yeni yatırımcılar cezbedici yüksek ödüllere rağmen fon tahsis etmeden önce risklerin farkında olmalıdır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku