Bitcoin in 10 bin dolara düşmesi endişe verici mi?

0 0

Geçen hafta dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin neredeyse 10 bin dolara düştü ve piyasalar gerginleşti. Yaklaşık bir ay 10 bin doların üzerinde işlem görüp daha sonra 12 bin dolara çıkıp ve sonunda hiç beklenmedik şekilde iki gün içinde yüzde 13lük muazzam bir düşüş endişe kaynağı oldu. Ama şimdi düşüşten bir hafta sonra hodlerların ümitleri yok mu oldu yoksa hala beklentiler yüksek mi?

Chainalysis Market Intelin yakın tarihli bir raporuna göre geçen haftaki keskin fiyat düşüşü hodlers hissini değiştirmedi. Rapor geçmişte fiyatların keskin bir şekilde düştüğünde Bitcoinin gönderdiği yüzde 5 ila yüzde 25 arasında yükseldiğini belirtti. Burada gönderilen Bitcoin itibari para birimi sabit paralar veya altcoinler için likide etme amacıyla borsalara gönderilen kripto para birimini ifade ediyor.

Daha büyük Bitcoin gönderme oranlarını gören iki önemli olay fiyatın 20 bin dolara yaklaştığı ve ardından ani bir şekilde düştüğü 2018in son çeyreğinde 4 bin dolara düştüğü ve 2020nin Mart çöktüğü 2017nin sonlarıydı. Fiyat 3 bin 800 doların altına düştü. Fiyat bağlamı olarak bununla birlikte geçen haftaki düşüş Bitcoinin borsalara gönderilmesi üzerinde benzer bir etki yaratmadı.

Ethereum için de benzer bir durumdan söz edilebilir. Altcoinin fiyat dalgalanması son düzeltmeden önce geçen ay iki yılın en yüksek seviyesine yükselmesiyle Bitcoinden çok daha keskin oldu. Ethereum piyasalarının borsalara gönderilen 47 milyon ETH ile bir önceki haftaya göre 10 kat artışla yüzde 5 ila 25 kayıpla “biraz panik” gördüğü söylenebilir. Sadece 78.000 ETHde daha büyük kayıplar vardı.

Ethereuma karşı Bitcoin verilerine bakıldığında

“Dolayısıyla Bitcoinde olduğu gibi Ethereum sahipleri fiyatların daha da düşeceğini düşünmüyor.” sonucuna vardı.

Bitcoine geri dönersek büyük resim nedir? Bitcoin 10 bin doların üzerinde işlem gören bir hafta daha sona erecek ve bu beş rakamlı olarak 7. haftayı temsil ediyor. Bitcoinin fiyat tarihine bakılacak olursa kripto para birimi 10 bin doların üzerinde 8 haftadan fazla kalmamıştır. Haziran-Ağustos 2019 arasında fiyat 11 hafta boyunca 10 bin doların üzerindeydi. Ancak bu Temmuz ayının sonunda küçük bir düşüşle gerçekleşti ve Kasım 2017den Ocak 2018e kadar ayı piyasası başlamadan önce sadece yedi tam hafta fiyatı 10 bin doların üzerinde kaldı.

Bu verilere göre Bitcoin önümüzdeki iki haftayı 10 bin doların üzerinde kapatırsa fiyat tarihinde bir ilke imza atacaktır. Hodlerlar tutmaya devam ederken bu eğilimin devam etmesi ve fiyatın kendisini sürdürmesi muhtemeldir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku