Analistten Uyarı: Yeni ATH’den Önce Bitcoin Bu Seviyeye Çakılabilir

1.292

Yaygın olarak takip edilen bir kripto piyasası analisti, tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmadan önce bir Bitcoin (BTC) düzeltmesi için potansiyel senaryolar ortaya koyuyor.

Cred, daha fazla düzeltme görürse Bitcoin’in ne kadar derine gidebileceğini tahmin ediyor

Cred takma adlı analist, piyasanın aşırı kaldıraçlı olması durumunda Bitcoin (BTC)’in potansiyel olarak 52 bin doların altına düşebileceğini söylüyor. Konu hakkındaki değerlendirmelerini ünlü analist şöyle açıklıyor:

Eğer daha derine ineceksek daha yüksek bir düşük seviyenin yürürlüğe girmesini makul bir şekilde nerede bekleyebiliriz? Bunun cevabını bilmiyorum, sanırım 44.000 -52.000 dolar arasında bir yerde.

Aynı zamanda kaldıraç piyasasının o noktada nasıl davranacağına da bağlı oluyor. Büyük çıkış yaşanırsa, ardından fonlama pozitif olmaya devam ederse ve piyasa düştükçe kaldıraç düşüşü satın almaya devam ederse, daha derin bir fitil için beklentiler belirleyebilirsiniz. Analist, 56.000 dolar ve 58.000 dolar civarındaki desteğin, devam eden Bitcoin (BTC) yükselişi için güçlü bir temel oluşturacağını düşünüyor. Bu hususta değerlendirmede bulunan Cred şunları ekliyor:

Ancak yapıdaki ticaret kurulumları açısından, en yakın kurulum önceki haftanın en düşük seviyesi olan 56 bin ila 58 bin desteğine doğru bir hareket olabilir.
Bu, dikkat etmeniz gereken yapıya en yakın yükseliş devam kurulumu olabilir.

Ki Young Ju da Bitcoin fiyatında volatilite bekliyor

Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin tahmini kaldıraç oranını değerlendiriyor ve piyasanın aşırı kaldıraçlı göründüğüne işaret ediyor. Ayrıca açık faiz oranını borsa rezervine bölen, tüm zamanların en yüksek yenisine yaklaştığını düşünüyor. BTC tahmini kaldıraç oranı bir yılın en yüksek seviyesine ulaşmak üzere. Şu anda piyasanın aşırı kaldıraçlı olduğu açık görünüyor. Ünlü CEO, kısa bir süre sonra volatilite göreceğimizi belirtiyor.

Kaynak: Ki Young Ju/Twitter
Kaynak: Ki Young Ju/Twitter

Kriptoarena.com olarak daha önce de yer verdiğimiz üzere, CoinGecko’dan alınan verilere göre, lider kripto para birimi son 24 saatlik zaman diliminde en düşük 60.360,68  dolar ve en yüksek 62.938,81 dolar fiyat seviyelerini gördü. Yazımızın hazırlandığı sırada ise, Bitcoin 62.207,27 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku