Analistten Kritik L1 Sezonu Yorumu: 2 Altcoin Ön Plana Çıkıyor!

110
Yakından takip edilen popüler bir  kripto para analisti, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’un yanı sıra iki katman-1 ölçeklendirme çözümü altcoin proejesini inceleliyor.

 

“Ethereum, Bitcoin’den daha güçlü görünüyor”

Kripto para piyasasında Cred olarak bilinen analsit, Bitcoin’in haftayı BTC’nin fiyatının nereye gittiğine dair net bir sinyal vermeden kapattığını söylüyor. Cred, “Bitcoin, haftalık grafikte 55.800 ve 60 bin dolar seviyesindeki çok önemli seviyeyei yeniden test ettikten sonra nispeten belirsiz bir kapanış yaptı. Fiyat, düşük aralığın üzerinde ancak yüksek aralığın altında kapandı. Durgun bir fiyat hareketi izliyor ve ralli beklentileri arasında tam olarak görmek istediğimiz şey değil.” ifadesini kullandı. Cred’e göre, bu konsolidasyon aşamasının güzel tarafı, altcoin projeleri için fırsata dönüşmesi olacaktır. Bu durum, muhtemelen uzun ömürlü olmasa da, bu koşullarda ortaya çıkan fırsatlar çok çekici.
ETH önemli bir fiyat seviyesini korumayı başardıktan sonra Cred, lider altcoin Ethereum’dan çok daha umut verici işaretler görüyor. Analist, “Ethereum, Bitcoin’den daha güçlü duruyor. USD çifti kapanış bazında 4. bin dolar aralığını yüksek tuttu ve Ethereum/Bitcoin çok-aylı yüksek aralığına doğru ilerliyor. Cred, ”Geçen hafta, günlük trendin kırıldığını ve muhtemelen destek seviyesini 4 bin dolar seviyesine getireceğini tartışmıştık. Şimdi 4. bin  dolar tutulduğuna göre, geriye kalan tek engel günlük trendi geri kazanmak. Bizim için bu, en iyi şekilde 4.480 ila 4,610 dolar seviyesindeki kırılma” ifadesini kullandı.

Analist altcoin AVAX ve SOL için ralli öngörüyor

Cred, BTC’nin kripto piyasasının geri kalanına kıyasla daha kötü performans göstermesi durumundan yararlanmak isteyen yatırımcılara önemli açıklamalar yapıyor. Analiste göre, Bitcoin, konsolidasyon aşamasında ve patlamanın eşiğindeyken, lider altcoin Ethereum ve diper altcoin’lerin uçuşa geçeceğine inanıyor. An itibariyle BTC 57.389 dolardan işlem görürken, ETH 4.275 dolardan işlem görüyor.
Analist daha sonra, kripto para yatırımcılarının aşina olduğu genel “alt sezon”un aksine, “L1 sezonu” dediği döngünün bir parçası olarak, önde gelen iki akıllı sözleşme platformu altcoin Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX)’a dikkat çekiyor. Analist, Solana ve AVAX’ın teknik olarak güçlü göründüğünü söylüyor. Cred’e göre en ilgi çekici altcoin anlatısı, Solana ve Avalanche tarafından kanıtlanan ‘[Katman-1] sezonu’ olmuştur.  Cred, şu anda 205,49 dolardan işlem gören SOL’un “trend desteğinin üzerinde” olduğunu düşünüyor. Analist, AVAX’ın’ın “yüksek zaman çerçevesi geri çekilmeleri” olmaması nedeniyle güçlü göründüğünü belirtiyor. Daha fazla altcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku