Analistten Kritik Tavsiye: 2022’de Dogecoin mi, Ripple mı?

2.846

2022’de kripto para sektöründe bu kadar potansiyel bulunuyorken, Dogecoin ve Ripple arasında tercihen hangisi satın alınmalı? Şu anda, kripto endüstrisinde 16 binden fazla token bulunuyor. Ve her kripto para farklı amaçlar için kullanılıyor. Bazıları ödeme yapmak için kullanılırken, diğerleri bir DeFi projesine yatırım yapmak ya da bir Blockchain’deki işlemlerde ödeme yapmak için kullanılıyor. 2022’de satın almak için en iyi kripto para biriminin hangisi olduğunu merak ediyorsanız, göz önünde bulundurmanız gerekenleri Kriptoarena.com olarak bu yazımızda sizin için hazırladık.

Dogecoin uzun vadeli bir yatırım için tercih edilmeli mi?

Birçok yatırımcının Dogecoin’in en iyi uzun vadeli yatırım aracı olmadığını düşünmesinin birkaç nedeni var. Motley Fool analistlerinden Daniel Da Costa tarafından yapılan incelemeye göre bunlardan en önemlisi, teknolojisinin özel bir niteliğe sahip olmaması. Aslında, işlemleri doğrulamak için kullandığı iş kanıtı (PoW) algoritmasının, bir hisse kanıtı modelinden daha fazla enerji harcadığı bilinmektedir, bu yüzden bu yeni teknolojiye sahip diğer birçok kripto para biriminin popülaritesi artıyor. Yine de Dogecoin’in eski teknolojisi şaşırtıcı olmamalı. Ne de olsa Dogecoin yıllar önce, sektördeki en büyük teknolojik gelişmelerden bazıları yapılmadan önce kuruldu. DOGE tıpkı , Bitcoin (BTC) gibi PoW teknolojisini de kullansa da, bir kripto para biriminin teknolojisi önemli olsa da, başarıyı belirleyen tek faktör bu değil.

Görsel: Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE)’in faydalarından biri, onu 1.900’den fazla işletmede harcayabilmenizdir. Dogecoin’in ana rakiplerinden biri olan Ripple, XRP’yi ödeme aracı olarak kabul eden 1.500’den fazla işletme ile listesinde yer alıyor. Başka pek çok kullanım durumu olmadan, Dogecoin’i harcayabileceğiniz yer sayısı, değerini belirleyen en büyük faktörlerden biri oluyor. Genellikle yeni bir işletmenin Dogecoin’i kabul edeceğini duyurduğunu gördüğünüzde, yakında fiyatta bir artış görebilirsiniz. Yine de arzının sınırsız olması ve aylardır önemli bir düşüş eğiliminde olması, onun gerçekten büyük bir değer deposu olmadığını gösteriyor. Buna ek olarak, Dogecoin’in yatırımcılardan en fazla spekülasyon gören ve onu oldukça değişken hale getirebilecek kripto para birimlerinden biri olduğu iyi biliniyor. Dolayısıyla, ödemeler için bir kripto para birimi arıyorsanız Ripple daha iyi bir seçenek olarak önünüzde duruyor.

2022’de satın almak için Ripple neden DOGE’den daha iyi bir kripto para birimidir?

Dogecoin (DOGE)’in Ripple kadar uzun vadeli bir potansiyel sunamamasının en büyük iki nedeni, PoW algoritması ve sınırsız arzından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla, uzun vadede satın alınacak bu kripto para birimlerinden yalnızca bir tanesi olsaydı, XRP’yi seçmemiz gerekirdi. Bununla birlikte, XRP token’ını piyasaya süren şirket olan Ripple’ın ana risklerinden biri, şirketin şu anda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile arasında devam etmekte olan davadır. SEC, Ripple’ı izinsiz olarak token’larını yatırımcılara satmakla suçluyor. Bu nedenle, 2022’de satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerinden biri olarak Ripple’ı tercih ediyorsanız, bu riski göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Bu iki rakip altcoin projesinin, her ikisi de öncelikle ödeme yapmak için kullanılan kripto para birimleri olarak karşımıza çıkıyor. Motley Fool analistlerinden Daniel Da Costa’ya göre uzun vadede satın almak ve tutmak için bir kripto para birimi seçmek zorunda olsaydık eğer, Ripple’ı tercih etmemiz gerekirdi Ripple çok daha fazla potansiyel sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku