Ünlü Hukukçudan Ripple Mesajı: Sanıldığından Daha Büyük

9.268

Ripple destekçisi avukat John Deaton, tüm kripto para birimi topluluğuna bir uyarı işaretinde bulundu. Avukat, topluluğun SEC’in Ripple’a yönelik tehdidini, genel kripto para piyasasına ulaşabilecek çok ciddi bir tehdit olarak almaları gerektiğini ifade etti.

Deaton, SEC’in tüm kripto piyasasını hedef alabileceğini hatırlatıyor

Crypto Law’ın kurucusu John Deaton, YouTuber Naomi Brockwell ile konuşurken, kripto topluluğu üyelerinin destekledikleri Blockchain ağları için farklılıklarını ve önyargılarını bir kenara bırakmaları gerektiğini belirtiyor. Ünlü XRP savunucusu avukat ayrıca SEC’in Ripple’a karşı açtığı dava ile sektöre genel olarak saldırdığını anlamaları gerektiğini de ekliyor. Deaton’a göre, Ripple (XRP) aleyhindeki SEC şikayetinin ifadesi, diğer herhangi bir Blockchain ağına uygulanabilir. Deaton konuya ilişkin olarak şu yorumu yapıyor:

Şikayeti açın ve okuyun… Sahip olduğunuz ve sevdiğiniz kriptoyu tam anlamıyla XRP ile değiştirebilirsiniz ve dil de aynı şekilde geçerli olacaktır.

Deaton, topluluktan aniden Ripple’ı desteklemeye başlamasını istemediğini açıklıyor. Bunun nedeni, diğer piyasa katılımcılarının Ripple hakkında çekinceleri olduğunu biliyor olması. Bu çekinceler, XRP CEO’su Brad Garlinghouse’dan hoşlanmamayı ve token’ın Ripple’ın elinde çok merkezi hale getirildiğini düşünmeyi içeriyor. Bununla birlikte, topluluğun kripto alanında SEC’in aşırı erişimine karşı olması gerektiğini savunan Deaton şunları ifade ediyor:

Ripple’ı desteklemeniz gerekmiyor ancak kripto için ve SEC’in aşırı erişimine karşı destek vermeniz gerekir. Ve bence bizi bir araya getirebilecek ortak bağ bu.

Ripple hala davadan galip çıkmaya hazırlanıyor

Deaton daha önce SEC, XRP token’ını bir menkul kıymet ilan ederek Ripple’a yapmaya çalıştığı şeyi başarırsa, Bitcoin ve Ethereum dahil diğer tüm kripto para birimlerinin güvenli olmayacağı konusunda uyardı. Deaton’ın görüşlerini paylaşan Fox Business muhabiri Charles Gasparino da benzer endişeleri dile getirdi. SEC’in Ripple (XRP)’a karşı açtığı davanın durumu hakkında düzenli bir yorumcu olan Gasparino’ya göre, SEC başkanı Gary Gensler, şu anda menkul kıymetler komisyonu ile net görünen Ethereum konusundaki tam duruşunu açıklamadan önce davanın sonucunu bekliyor.

Kriptoarena.com olarak yakından takip ettiğimiz SEC ve Ripple davasındaki mahkeme işlemlerindeki son gelişmeler, Ripple’ın lehine görünüyor. Dava, henüz bilirkişi açıklama aşamasındayken, bir sonuca varmaya çok yaklaştı. Mahkemenin çok yakında SEC Müzakere Süreci Ayrıcalıklı (DPP) hakkında karar vermesi gereken bir hareket, SEC’i Ripple’ın talep ettiği dahili belgelerini teslim etmeye zorlayabilir. Bu arada, Ripple (XRP), diğer birçok altcoin gibi düşüş trendinden kurtulmuyor. Altcoin’in 0,75 dolarda momentumu koruyamamasının ardından daha da düşmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku