Bitcoin Bu 3 Sebepten Ötürü İvme Kaybediyor: Düşüş Devam Edecek mi?

754

Bitcoin (BTC) 50 bin dolar seviyesinin altına düşerken, veriler mevcut düşüşün kısa vadeli olacağını ortaya koyuyor. BTC, an itibariyle 47.160 dolardan işlem görüyor.

 Kısa vadede düşeşe neden olan faktörler

Piyasanın önde gelen analistlerinden Will Clemente, Bitcoin fiyatı için kısa vadeli düşüş hareketi bekliyor. Clemente, bunun üç faktörden kaynaklandığını açıklıyor: likit olmayan arz oranındaki düşüş, borsalara BTC girişleri ve 14 haftanın en yüksek seviyesi olan Pazartesi günü 50 bin dolarlık kırılmanın ardından balinaların kar elde etmesi. Bununla birlikte, analist zincir üstü verilerin uzun vadede hala yükselişe işaret ettiğini söyledi.

Clemente, arz şoku analizinin kapsamına giren bir metrik olan likit olmayan arz oranına atıfta bulundu. Buna karşılık, arz şoku analizi, yatırımcı niyetini ölçmek için kullanılabilir ve bu nedenle, Bitcoin için  fiyat tahmini özellikleri sunar.

Varlık yöneticileri ve şirketleri 57 milyar dolar değerinde 1.2 milyon Bitcoin biriktirdi!

Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 6’sı varlık yöneticileri ve şirketler tarafından biriktirildi ve bu da kripto varlıklarının ana akım ve kurumsal olarak benimsendiğinin sinyallerini veriyor. Buy Bitcoin Worldwide’a göre, 40,1 milyar dolar değerindeki 816.379 BTC, şu anda 14 Bitcoin fon ihraççısı ve varlık yöneticisi tarafından tutuluyor ve bu, kripto para arzının yüzde 4’ünü temsil ediyor.

Analistler, son Bitcoin (BTC)’in 2140 yılında üretileceğini tahmin ederken, Bitcoin’in arzı 21 milyon BTC ile sınırlanacak.An itibariyle sırada, yaklaşık 18,8 milyon BTC dolaşımda. Bununla birlikte, tüm Bitcoin’in (veya daha fazlasının) beşte birine erişimin kaybolduğuna inanılıyor, bu da varlık yöneticilerinin ve şirketlerin arzın daha da büyük bir payını kontrol edebileceği anlamına geliyor. Büyük kuruluşlar BTC’yi yutarken, Ethereum, kripto varlığının ücret piyasasına bir yakma mekanizması getiren Londra güncellemelerinin ardından kendi başına bir arz şoku yaşıyor gibi görünüyordu. Watch The Burn’e göre, Londra güncellemesinden bu yana 21 gün içinde 313,5 milyon dolar değerinde 97.369 Ether yok edildi, bu da günlük ortalama olarak yaklaşık 4.637 ETH’nin yakıldığı anlamına geliyor. Genel olarak, Ethereum’un yanma mekanizması, arza yeni giren Ether sayısında net bir yüzde 35 azalma ile sonuçlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak https://cryptoslate.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku