Santiment Ethereum (ETH) Rallisindeki Yavaşlamanın Nedenlerini Açıkladı!

411

Lider altcoin Ethereum (ETH), yatay yöndeki fiyat hareketini sürdürüyor. An tibariyle, ETH yüzde 5’lik bir düşüş ve 371 milyar dolar piyasa değeri ile 3.207 dolardan işlem görüyor. Bu düşüş, borsalarda gerçekleşen yüksek ETH mevduatlarının ortasında geliyor.

Ethereum borsa girişleri ve aktif adres sayısı

Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment’e göre, 23 Ağustos Pazartesi günü borsalara toplam 779.880 ETH gönderildi. Bu, 21 Haziran’dan bu yana son iki aydaki en yüksek ETH borsa girişi oldu. Bu nedenle, veri sağlayıcı Santiment, Ethereum fiyat düşüşünü bunun doğrudan bir sonucu olarak nitelendiriyor. Ayrıca Santiment, ağa maksimum ETH gönderen belirli bir adrese de işaret ediyor. Santiment şunları belirtti:

Binance’e 600 bin ETH gönderildi. En son 2 Temmuz’da 2 bin dolardan satın alınan ETH. O kadar büyük ki, genel Ethereum borsa akış çizelgelerini kırıyor. Şimdiye kadarki davranışına bakılırsa, keşfedilmemiş bir borsa cüzdanı gibi görünmüyor.

Santiment ayrıca, bunun bir miktar kâr elde etmeye istekli bir balina olabileceğini de belirtiyor. Bu nedenle, balina adresinin mevcut seviyelerde önemli miktarda kâr rezervasyonu yaptığını da ekliyor. Ayrıca, Ethereum rallisini tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarırken, gas ücreti de aynı anda artıyor. Ancak, Ethereum için aktif adresler bu fiyat rallisini desteklemek için yeterli değil. Gas ücretinin hızla artmasıyla birlikte, Ethereum Blockchain‘i ile etkileşime giren benzersiz adreslerin sayısı düştü. Şirket şu açıklamayı yaptı:

Belki de ücretler ve aktif adresler arasında bir farklılık görmemizin nedenlerinden biri budur. Önceki davranışa dayanarak, adreslerin biraz düşeceğini varsaymalıyız. Borsa girişlerine ve düşük ağ aktivitesine bakıldığında yatırımcıların yeni girişler yapma konusunda dikkatli olmaları gerekiyor. Aylık grafikte Ethereum (ETH) şimdiden yüzde 45 kazançla işlem görüyor.

ETH güncellemesi ve iyileştirme fiyata etki edecek

Vitalik Buterin tarafından hazırlanan EIP 1559 güncelelmesi, Ethereum ağındaki işlem ücreti yapısının değişmesini sağlayacak. Mevcuttaki hesaplama ile özellikle transferler yoğunluğunun çok hızlı arttığı durumlarda Ethereum işlem ücretleri çok yüksek seviyelere çıkabiliyordu.

Usta Analist: 4 Altcoin Ethereum'un Pazar Payına Göz Dikmiş Durumda
 

Kullanıcılar, özellikle düşük tutarlı ERC20 dijital varlıklarının transferlerinde çok yüksek ETH ücretleri ödemekten şikayetçiydi. EIP1559 ile, her blok için bir temel ücretlendirme yapısı oluşturulacak. Eğer blokta yer alan işlem sayısı, blok kapasitesinin yüzde 50’sini aşarsa, işlem ücreti artacak. Blokta yer alan işlem sayısının daha düşük olması durumunda ise işlem ücreti azalacak. Fiyatın bu nedenle uzuzn vadede artması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku