Analistten Bitcoin Uyarısı: Önümüzdeki 7 Günde..!

1.497

Yatırımcı ve analist Tone Vays, Bitcoin (BTC) miner’ları ve yatırımcılarının önümüzdeki günlerde daha çok paniğe kapılarak ellerinde bulunan BTC yığınlarını satmalarını beklediğini dile getiriyor.

Bitcoin yaz aylarında bu seviye aralığında seyredebilir

Gerçekleştirdiği strateji oturumunda Vays, YouTube kanalında bulunan 121.000 abonesine, Bitcoin’in 30.000 dolarlık kilit psikolojik seviyenin üzerinde kalmaya çalıştığını belirtirken, hem aylık hem de haftalık grafiklerin kötü bir gidişatı temsil ettiğini söyledi. Analist Vays, Bitcoin yatırımcılarının önümüzdeki yedi gün içinde oluşabilecek olası bir güçlü satış olayı için kendilerini hazırlamaları gerektiğine dikkat çekerek sözlerine devam ediyor:

“Önümüzdeki hafta teslimiyetimizi almamız çok muhtemel. 30.000 dolar aralığına gidersek… Bu güzel bir satın alma fırsatı olabilir. Ancak bu satın alma fırsatının 37.000 dolar seviyelerine geri dönmesi ve bu yaz sonuna doğru yeni bir dip daha yapması daha olası. Sadece çok iyi görünen bir tablo değil.”

Analistten Bitcoin Uyarısı: Önümüzdeki 7 Günde..!

Şu anda Bitcoin, son 10 ayda görülmeyen bir seviye olan 31.470 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Vays ayrıca, bir kripto para biriminin momentumuna dayalı olarak trendlerinde ki devamlılığı ve geri dönüşleri öngören bir metrik olan momentumu tersine çevirme göstergesini (MRI) yakından takip ettiğini söylüyor. MRI’ye göre Vays, önümüzdeki üç ay boyunca düşüş momentumunun borsalarda hüküm süreceğini belirterek şunları söylüyor:

“MRI’ye göre günlük grafik bir süreliğine daha aşağı inecek. MRI hala yaklaşık dört ila beş gün daha olumsuzluk olduğunu söylüyor. Haftalık ölçeğin aşağı yukarı dört veya beş hafta daha fazla dezavantajı var. Aylık ölçeğin yaklaşık üç ay daha dezavantajı var. ”

BTC’nin daha dibi görmediğini belirtiyor

Son zamanlarda Vays, BTC’nin bu yılın Kasım ayında 25.000 dolar seviyeleri civarında dibi görebileceğine inanıyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi; Milyarder yatırımcı Mark Cuban, kaosun kripto para piyasası için daha yeni başlamış olabileceğini söylüyor. Ünlü milyarder, 8,6 milyon Twitter takipçisine kripto paraların, 2000’lerin başında internetin içinde olduğu durumu yansıttığını belirtiyor. Bu dönemde, sayısız girişim ve küçük çapta şirket, piyasadan silinmişti.

Analistten Bitcoin Uyarısı: Önümüzdeki 7 Günde..!

Cuban’a göre, kripto para endüstrisinin, özellikle akıllı sözleşme platformlarının, ayakta kalmak ve değer kazanmak için iş modellerinin nasıl geliştirileceğine odaklanması gerekiyor. Ünlü yönetici, “Kripto paralar, internetin yaşadığı durgunluktan geçiyor. Heyecan verici uygulamaların, NFT’lerin, DeFi’nin, P2E’nin (oynayarak kazanın) popüler olmasından sonra, projeler bu uygulamaların kendi zincirlerine taşınmasını sübvanse ettikçe taklit aşamasını gördük. Bu durum, 2000’lerde yeni kurulan şirketlerin bir anda internet dünyasına atılmalarına benziyor. İşletmeler rekabet avantajı elde etmek için akıllı sözleşmeleri kullanabilmeli. Bunu anlayan zincirler, ayakta kalacak.” ifadesini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku