Kıdemli Analist, Altın Fiyatları İçin O Seviyeleri Bekliyor!

205

Gümüş ve altın fiyatları, Pazartesi günü erken ABD işlemlerinde sağlam bir şekilde düştü, çünkü yükselen tahvil getirileri yine değerli metalleri vuruyor. Gümüş vadeli işlem fiyatları bugün yaklaşık beş ayın en düşük seviyesine indi. Bir gecede 20 yılın en yüksek seviyesine ulaşan daha sıkı bir ABD doları endeksi de metaller için düşüş eğiliminde. Haziran altın vadeli işlemleri en son 24,60 dolar düşüşle 1,858,40 dolar ve Mayıs Comex gümüşü en son 0,63 dolar düşüşle ons başına 21,685 dolar seviyesindeydi. Kriptoarena.com olarak, kıdemli piyasa analisti Jim Wyckoff’un piyasa değerlendirmesini ve altın fiyatları için beklenen seviyeleri aktarıyoruz.

Piyasalara genel bakış

Küresel borsalar bir gecede çoğunlukla düştü. ABD hisse senedi endeksleri, New York günü seansı başladığında sağlam bir şekilde daha düşük açılışlara işaret ediyor. S&P 500 ve Nasdaq vadeli işlem piyasaları bir gecede 12 ayın en düşük seviyelerine ulaştı. ABD hisse senedi endeksi ayıları, fiyatlar günlük çubuk grafiklerde düşüş eğilimlerinde olduğu için sağlam yakın vadeli teknik avantaja sahiptir. Bu haftanın başlarında piyasadaki bir özellik, tahvil getirilerinin artmasıdır. 10 yıllık ABD Hazine notunun getirisi yaklaşık dört yılın en yüksek seviyesinde ve şu anda yüzde 3.180 getiriyor. Yatırımcılar küresel fiyat enflasyonunun kontrolden çıkmasından korkuyorlar. Tarihsel olarak, sorunlu fiyat enflasyonu hisse senetleri ve tahviller gibi kağıt varlıklar için düşüş ve ham emtia ve gayrimenkul gibi sert varlıklar için yükseliştir. Altın ve gümüş yatırımcıları şu anda yükselen tahvil getirilerinin düşüş yönlerine odaklanıyorlar, ancak bu odağın hızla yükselen enflasyonun yükseliş yönlerine dönüştüğünü görmek için çok uzak olmayan bir gelecekte bir noktada şaşırmayın.

Kıdemli Analist, Altın Fiyatları İçin O Seviyeleri Bekliyor!

Bir gecede çıkan haberlerde, Çin’in ticaret rakamları, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin büyük Covid kilitlenmeleriyle uğraştığı bir dönemde söndü. Çin’in Nisan ayındaki ihracatı, Mart ayındaki yüzde 14,7’lik artışa kıyasla sadece yüzde 3,9 arttı. Nisan ayı rakamı son iki yılın en düşük rakamıydı. İthalat Nisan ayında yüzde 0,1 azaldı. Bugün kilit dış piyasalar Nymex ham petrol vadeli işlem fiyatlarının sağlam bir şekilde düştüğünü ve varil başına 107.50 dolar civarında işlem gördüğünü görüyor. Raporlar, Avrupa Birliği ülkeleri tarafından önerilen Rus petrol yasağının engellerle karşılaştığını söyledi. Bu arada, ABD doları endeksi erken işlemlerde daha yüksektir.

Gümüş ve altın fiyatları teknik analizi

Teknik olarak, Haziran ayı altın vadeli ayıları genel olarak yakın vadeli teknik avantaja sahiptir. Günlük çubuk grafikte iki aylık bir düşüş eğilimi çizgisi var. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Haziran vadeli işlemlerinde 1.900,00 dolardaki sağlam direncin üzerinde bir kapanış yapmaktır. Ayıların bir sonraki yakın vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.800,00 dolardaki sağlam teknik desteğin altına itiyor. İlk direnç 1.875,00 dolarda ve ardından gecenin en yüksek seviyesi olan 1.885,60 dolarda görülüyor. İlk destek Mayıs ayının en düşük seviyesi olan 1,849.70 dolarda ve ardından 1,835.00 dolar seviyesinde görülüyor.

Kıdemli Analist, Altın Fiyatları İçin O Seviyeleri Bekliyor!

Gümüş vadeli işlem ayıları genel olarak yakın vadeli teknik avantaja sahip olabilir. Fiyatlar günlük çubuk grafikte keskin bir şekilde düşüş eğilimi gösteriyor. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları ons başına 23.50 dolardaki sağlam teknik direncin üzerinde kapatmaktır. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 21,00 dolardaki sağlam desteğin altında kapatmaktır. İlk direnç 22,00 dolarda ve ardından gecenin en yüksek seviyesi olan 22,19 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek, gecenin en düşük seviyesi olan 21,665 dolar ve ardından Aralık ayının en düşük seviyesi olan 21,445 dolar seviyesinde görülüyor. Daha fazla altın haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak kitco
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku