Analistlerden Kritik Polkadot Açıklaması: Boğa Koşusu Sona mı Erdi?

169

Çok zincirli Blockchain platformu Polkadot son zamanlarda haberlerde sıklıkla yer aldı. Polkadot (DOT) kriptosu, kuzeye doğru ilerlerken geçen haftaki piyasa düzeltmesine karşı dirençli kaldı. Yazımız hazırlanırken, Polkadot (DOT) yüzde 1,53 artışla 36,43 dolar fiyat ve 35,9 milyar dolar piyasa değeri ile işlem görüyor.

DOT boğa koşusu sona mı erdi?

Ayrıca, geçen hafta yüzde 30’dan fazla kazanç sağlayan listedeki ilk ona giren tek kripto para birimidir. Temmuz ortasından bu yana Polkadot yüzde 250’nin üzerinde şaşırtıcı kazançlar kaydetti. Ancak bu, DOT boğa koşusunun sonu değil. Birkaç piyasa analisti, bunun Polkadot boğa koşusunun sadece başlangıcı olduğunu öne sürüyor. Polkadot Blockchain’i, uygulamaya özel birkaç paralel zinciri birbirine bağlamayı amaçlar. Parachain olarak adlandırılan bu ölçeklenebilirlik projeleri, işlemleri paralel olarak işlerken birden çok parçaya böler. Tüm bu parachain ekosistemi, röle zinciri olarak adlandırılan tek bir temel platforma takılır. Tüm ağ güvenliği, fikir birliği ve oylama mantığı, geçiş zincirinde gerçekleşir. Polkadot’un parachain ekosistemi son birkaç hafta içinde muazzam bir şekilde büyüdü.

Son iki ayda, Polkadot Blockchain’inde birden fazla parachain müzayedesi gerçekleşti. Parachain lansmanlarını desteklemek için kullanıcılar, DOT tokenlerini kilitleyerek farklı projelere oy verir. Polkadot’un “kanarya” ağı, parachain slotları için kendi müzayedelerini düzenliyor. Bu parachain müzayede süreci önümüzdeki birkaç ay boyunca devam edecek.

Polkadot türev verileri yeni ATH’de

Polkadot’un teknik çizelgeleri ve türev verileri, önümüzdeki dönemde büyük bir fiyat artışının güçlü işaretlerini gösteriyor. Bybt’in verilerine göre, Polkadot (DOT) vadeli işlemlerinin toplam faizi son 30 günde 360 milyon dolardan 685 milyon dolara neredeyse iki katına çıktı. Bu büyük bir pozitif gelişme, çünkü kaldıraçlı yatırımcıların son ralliye rağmen uzun pozisyonlarını açık tutmaya istekli olduklarını gösteriyor.

Polkadot’un DeFi ile entegrasyonu artıyor

Polkadot ile ilgili bir diğer önemli gelişme, merkezi olmayan finans (DeFi) ile entegrasyonunun artmasıdır. Geçen hafta 8 Eylül’de, merkezi olmayan veri toplayıcı SubQuery, Polkadot’ta ilk toplama katmanını oluşturmak için şaşırtıcı bir şekilde 9 milyon dolar topladı.

Bu entegrasyondan yararlanan Moonbeam parachain, tokenlerini Polkadot’un geliştirme aracı olan Substrate üzerine inşa etti. Kullanıcılar ayrıca bu tokenleri sorunsuz bir şekilde akıllı sözleşme adreslerine ve Ethereum cüzdanlarına gönderebilir. Geçen hafta 9 Eylül’de Moonbeam, merkezi olmayan likit stake türevleri protokolü Lido ile ortaklığa girdi. Diğer bir gelişme, piyasa yapıcı fon olarak 22,8 milyon dolar toplayan Polkadot tabanlı türev merkezi olmayan borsa dTrade’den geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku