1 Bitcoin (BTC) ile Ne Zaman Lamborghini Alabileceğiz? İşte Cevabı!

0 72

Bloomberg’e röportaj veren Kraken CEO’su Jesse Powell, para birimlerinin enflasyonist doğasını vurgulayarak Bitcoin (BTC) için yapılan uzun vadeli fiyat tahminlerinin yanlış olduğunu açıkladı.

Kraken’ın CEO’su Bitcoin’in yıl sonu fiyat tahminine dair bir soruya şöyle yanıt verdi : “Sanırım Bitcoin’in sonsuzlukta bir rakama ulaşacağını söyledim ve bunu anlamak biraz zor çünkü onu dolar cinsinden ölçüyorum.”

Bitcoin’i değerlendirmek için alternatif yöntemler sunan Powell, Bitcoin’in değerinin yükseleceğini, 2021 sonunda artık 1 Bitcoin ile 1 adet Tesla Model 3 değil, 1 adet Lamborghini ve  2022’nin sonunda ise 1 Bitcoin ile 1 adet Bugatti alabileceğimizi söyledi ve şunları ekledi:

“Kripto para topluluğu için, Bitcoin’in değerini bu şekilde ölçmenin daha kolay olduğunu düşünüyorum çünkü doların hangi yönde hareket edeceğini asla bilemezsiniz. Şu andan itibaren piyasada 10 kat daha fazla ABD doları olabilir, bu yüzden gerçekten Bitcoin’in değerini dolara ile ölçmek zor ”

Bitcoin, 2019’un çoğunu ve 2020’nin ilk yarısını ikinci el, 2010 model Honda Civic fiyatı seviyesinde işlem yaparken, fiyat yıl sonunda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığında bir Bitcoin ile sıfır model bir Civic satın alma şansı bulduk.

Ethereum ve Poltakot

Ethereum hakkında soru sorulduğunda Powell, gelişen NFT sektörünün önemini vurgulayarak, “Tüm NFT faaliyeti gerçekten Ethereum kullanımını artırıyor” dedi.

Powell ayrıca, Eth2 revizyonunun ne zaman tamamlanacağına dair belirsizliğin altını çizdi ve Ethereum’un stake sözleşmesine yapılan mevduatların şu anda Ether’i tedarikten çıkardığını belirtti.

Altcoinler konusunda Powell, Polkadot’u çevreleyen söylentilere dikkat çekerek, ağın ölçeklendirme ve ücret sorunları nedeniyle “bir sonraki Ethereum” olabileceği ihtimaline işaret etti.

“Bu ağda piyasaya sürülen birçok başka coin var ve Ethereum’da bulunan birçok şeyin Polkadot’a taşınacağını düşünüyorum” dedi ve “düşük işlem ücretleri” ne dikkat çekti.

Polkadot, birden çok parçalanmış zincirin paralel olarak çalıştığı bir “parachain” mimarisi kullanarak işlemleri işleyerek diğer kripto ağlarından daha yüksek hız ve verimlilik sunmayı amaçlamaktadır. Parachainler henüz Polkadot’un ana ağında başlatılmamış olsa da, ekosistemin ”Acala Ağı” geçen hafta Polkadot’un Rococo test ağında parachain yuvasını güvence altına alan ilk proje oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku