Analistler Bitcoin için ne diyor? Aşağı mı yukarı mı?

0 0

Bitcoin fiyatı dünkü işlemlerle birlikte 11 bin doları aştı. Ancak bu seöiyenin üzerinde kalamadı ve tekrar 10 bin 800 dolarlı seviyelere geriledi.

Peki 11 bin doların kırılması durumunda lider kripto para birimi bundan sonra nasıl bir yol izleyecek?

Kripto paralara veya tokenlara yatırım yapmak son derece spekülatiftir ve piyasa büyük ölçüde düzenlenmemiş. Bunu düşünen herkes yatırımının tamamını kaybetmeye hazır olmalıdır.

Kripto para koruma fonu yöneticisi BitBull Capital CEOsu Joe DiPasquale “Şimdilik 11 bin dolar Bitcoin onu geçene üstündeki bir günlük mumu kapatana ve ertesi gün destek için başarıyla test edene kadar bir tavan olarak kalacak. Bu arada 10 bin 700 dolarlık 20 günlük hareketli ortalama destek geçerliliğini koruyor” dedi.

DiPasquale dijital para biriminin son zamanlarda kaydettiği ilerlemeyi vurgulayarak şunları söyledi:

“Son olarak Bitcoinin son iki hafta içinde 10 bin doların altına düşmemesi gerçeği seviyenin yerleşik bir destek olarak gücüne güven verebilir!”

Digital Capital Managementın genel müdürü Tim Enneking de gelişme hakkında konuştu.

 “10 bin dolar artık gerçekten güçlü bir destek seviyesi olarak belirlendi. Teknik olarak 9 bin 700 dolarlık vadeli işlemler açığı doldurulsa bile fiyat sadece kısa bir süre için bu seviyeye düşecektir.”

Bununla birlikte Bitcoinin “tamamen başka bir hikaye” olarak tanımladığı 12 bin dolar seviyesinde önemli bir dirençle karşılaşabileceğini vurguladı.

Enneking “12 bin dolarda büyük uzun vadeli bir direnç var” dedi.

“Direncin desteğe dönüştüğünü varsayarsak muhtemelen 4. çeyreğin başlarında 14 bin dolarlık duvar beliriyor. Ancak bu seviye 10 bin dolardan daha az bir engel olacak ve 12 bin dolarlık bariyer ise şimdilik büyük bir engel gibi görünüyor. “

Enneking “Mevcut makro ortam ve artık BTCnin her portföyün bir parçası olmasını öneren tüm fiat kurumları ve yazarlar göz önüne alındığında olasılıklar açıkça BTCnin yukarı doğru devam etmesi lehine doğru ilerliyor” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku