Bu sinyal 2016’dakine çok benziyor… Peki nasıl yorumlanmalı?

0 0

Veriler kripto para biriminin boğa koşusunun “yeni başlıyor” olduğuna dair bir işaretler veriyor.

Varlık yöneticisi Grayscale’in bu ay yayınlanan Değerleme Bitcoin raporunun bir parçası olan Hodler vs Spekülatör Endeksi (HSI) oldukça yükseliş eğilimi gösteriyor.

Grayscale “2016nın başlarına benzer yapıya” işaret ediyor

Cointelegraphta yer alan habere göre HSI ağ katılımcılarının BTCyi ve bunun sonucunda piyasa duyarlılığını nasıl kullandıklarına dair bir izlenim vermek için cüzdanlardan Bitcoin aktivitesini ölçüyor.

Coin Metricsten derlenen veriler bir ila üç yıl içinde hareket etmeyen coinleri “hodler” paralar olarak tanımlıyor. “Spekülatör” coinleri ise son 90 gün içinde bir noktada hareket etmiş olanlar.

Ortaya çıkan karşılaştırma Ağustos ayı itibarıyla spekülatör paralarının kaybolduğunu ve hodler coin sayılarının yükseldiğini gösteriyor.

Phil Bonello “Bu tablo Bitcoin için potansiyel olarak umut verici görünüyor” yorumunu yaptı.

“2016nın başındakine benzer yapıya dikkat edin.”

Yeşil renkte yanıp sönen bir dizi teknik göstergeyle yükseliş potansiyeli pek çok kişi tarafından fark edilmedi.

Bir varlık yöneticisi olan Caprioleun kurucusu Charles Edwards HSI hakkında Twitterda “Bitcoin” Sahipleri “zirvesi ve” Spekülatörler “dip noktası Bull koşusunun yeni başladığının bir başka harika göstergesi” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku