Muhalif Analist Uyardı: Bitcoin Rallisinin Arkasında Tek Bir Neden Var!

866
Ekim ayı, kripto para piyasası için hareketli bir ay oldu. Eylül ayının başından bu yana ilk kez 50 bin doların üzerine çıkan Bitcoin (BTC), istikrarlı bir fiyat hareketi izliyor. Çoğu zaman popüler görüşe aykırı tahminler yapmasıyla tanınan analist CryptoWhale, geçmişte birkaç kez herkesi şaşırtan doğru tahminler yaptı. Bitcoin’in Mayıs’taki çöküşünü öngören analist, yine karamsar bir açıklama yaptı.

Bitcoin rallisinin arkasında Tether var: BTC tekrar düşecek!

Piyasa değeri tekrar 1 trilyon doların üzerine çıkarken, Bitcoin tekrar medyada gündem olmaya başladı. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 20 artması gerekiyor. Bununla birlikte, analistler son BTC rallisinin arkasındaki nedenler üzerinde bölünmüş durumda. Popüler analist ve yatırımcı CryptoWhale, twitter’da fiyat artışının arkasındaki tek etkenin ne olduğunu açıkladı. Analist şunları söyledi:
Bitcoin fiyat artışının tek nedeni, Tether’in yaklaşık 2 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alması. Mesele şu ki, BTC borsadan hiç ayrılmadı, bu da yakında satma ihtimallerinin yüksek olduğu anlamına geliyor. Sadece başka bir  boğa tuzağı! Açgözlü olma!
 CryptoWhale, Uzun süredir muhalif bir analist. Bitcoin’in gerçek değerinin 10 bin dolar civarında olduğu konusunda ısrar eden analist, mevcut fiyatı, Bitcoin’in fiyatını artırmak için Tether’in desteksiz USDT basmasına bağlıyor. Analist, fiyat artışının arkasında piyasaya geri dönen heyecanlı yatırımcıların olması nedeniyle, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda çökme olasılığının yüksek olduğu konusunda uyardı. Analste göre, Bitcoin için hala düşük talep var ve büyük miktarda BTC borsalarda satılmayı beklerken, manipülatörler kar elde etmeye çalışıyor.

 Kurumsal ilgi ve iyimserlik devam ediyor

Buna karşılık, bazı analistler yükselişin tek itici gücü olarak tamamen teknik verilere dayalı diğer nedenlere de dikkat çekti. Bir Forbes makalesi, artışı Wall Street devlerinin “piyasaya girdiği” gerçeğine bağlıyor. Özellikle, son birkaç gün içinde dünyanın önde gelen bankalarından bazıları Bitcoin konusunda iyimser olduklarını yeniden ifade ettiler. Geçtiğimiz hafta, Bank of America (BofA) bir raporda, Bitcoin ve kripto para birimlerinin “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” hale geldiğini ve “erken aşamalarda” olduğunu belirtti.

Benzer şekilde, önde gelen bir perakende bankası olan US Bank, bu hafta NYDIG ile ortaklaşa  bir Bitcoin saklama hizmeti başlattı. SEC başkanı Gary Gensler’in yanı sıra Federal Rezerv Bankası başkanının ABD’nin Çin’in yasaklarını takip etme ve kripto para birimlerini yasaklama niyeti olmadığını belirtmesiyle, piyasa düzenleyici gözetim endişelerinden kaynaklanan baskıdan bir miktar rahatladı. Ne olursa olsun, piyasa hissiyatı orta vadede bile Bitcoin için genellikle yükselişte. Piyasa analisti Van de Poppe’ye göre, Bitcoin 2022’ye kadar yükselmeye devam edecek. Hollandalı analist, Bitcoin’in tekrar düzeltme yaşamadan önce 2022’nin 1. çeyreğinde muhtemelen 275 bin ila 325 bin dolar ‘a ulaşacağını tahmin ediyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku